Boli sme pri tom: Prvomájová Veterán Tatra Rallye v Bratislave

CAM_0510BRATISLAVA – 30. apríla a 1. mája 2010 sa uskutočnil siedmy ročník Prvomájovej Veterán zTatra Rallye, ktorú už každoročne organizuje Veterán klub Tatra 141. Prvý deň patril registrácií účastníkov na Technickej ulici č. 5 v Bratislavem ktorá sa konala medzi 12-tou a 18-tou hodinou. V tento deň prešli všetky vozidlá technickou kontrolou a boli odstavené na mieste registrácie. Prepravu účastníkov do hotela Best Western zabezpečil historický autobus ŠM 11 patriaci Mikulášovi Ivaškovi z KHA Bratislava. 

Na pretekoch sa už tradične mohli zúčastniť:

– osobné a úžitkové vozidlá značky TATRA
– osobné automobily ostatných značiek s rokom výroby do 1945
– úžitkové automobily ostatných značiek s rokom výroby do 1978

Pri technickej prehliadke musel každý z účastníkov predložiť Preukaz historického vozidla alebo platný technický preukaz, vodičský preukaz a doklad o zaplatení zákonnej poistky.

Samotné preteky sa konali v sobotu 1. mája 2010. Ráno sa účastníci dostavili do areálu vetrán klubu Tatra 141na Technickej ulici, aby si si vyzdvihli svoje vozidlá a vydali sa s nimi na Štart pretekov na Hviezdoslavovom náemstí v Bratislave. Pred historickou budovou Slovenského nNárodného Divadla ste tak medzi 9-tou a 12-tou hodinou mohli obdivovať historické automobily, motorky i autobus. Podľa programu sa síce mali historické automobili predstaviť na námestí už o 08:00, ale kým prišli všetky vozidlá, pripravilo sa pódium a miesto štartu, bolo už pár minút po 9-tej hodine.

Z osobných automobilov sa na štarte zúčastnili napríklad Tatra 11, Mustang, Tatraplán, či r§zne kabriolety. Z nákaldných a úžitkových vozidiel sa na štarte predstavila Tatra 111, Tatra 141, Tatra 813, Praga RN – hasičák a mnohé ďalšie.

Prvomájová Veterán Tatra Rallye mala charakter turistického stretnutia historických vozidiel. Na trase sa nachádzali prejazdové kontroly, zaznamenané v jazdnej knihe, podľa ktorej účastníci absolvovali všetky etapy. Aby vozidlo mohlo byť klasifikované, muselo prejsť celú trasu a všetky prejazdové kontroly podľa jazdnej knihy.Trasa pretekov viedla z pred historickej budovy Slovenského národného divadla cez  Pezinok   Modru Babu Lozorno, Jablonové, Pernek   Stupavu Devínska Nová Ves, Devín, Kolibu až k televíznej veži Kamzík. Predpokladaný príchod pretekárov do cieľa bol medzi 15-tou a 16-tou hodinou.

Jedným z moderátorov rellye bola známa moderátorka Janka Hospodárová a počas pretekov na Hviezdoslavovom náemstí i na Kamzíku vyhrávala dobová muzika.

Organizátorom ďakujeme za príjemnú akciu a už teraz sa tešíme na 8. ročník Prvomájovej Veterán Tatra Rallye.

Zaujímavosoťu je, že táto rallye bola súčasťou tohtoročného majálesu. Avša rovnako ako aj minulý rok – iba jej dopoludňajšia časť. Informácie o cieli pretekov sa už v programe majáelsu nenachádzali.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo

4 Comments

  1. Naozaj pekná akcia ale škoda že električkova doprava bola vylučena len jednosmerne kazilo to atmosféru a mohla dôjsť aj električka Tatra T2 # 215 do mesta sa predviesť z električkou Tatra K2# 317

  2. Presne – nick pod akym si sa prihlasil, presne vystihuje odpoved pre Teba sameho. Skus nieco k veci, ak mas potrebu zvecnit sa tu v diskusii nejakou perlou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.