Automuzem.cz: Kalendár akcií v roku 2010

AutomuzeumAj tento rok pripravuje vratislavické Automuzeum niekoľko zaujímavých akcií pre majiteľov historických vozidiel. Hoci ich kvôli prebiehajúcej kríze bude menej ako v minulých rokoch, ich usporiadatelia veria, že tieto akcie nájdu u mjiteľov historických vozidiel odozvu.

Autobusový zájezd na Retro Classics Stuttgart
12. 03. – 14. 03. 2010

Automuzeum již tradičně pořádá třídenní autobusový zájezd na velkou výstavu veteránů ve Stuttgartu. Součástí zájezdu je pravidelně i návštěva několika motoristických muzeí..

Viac informácií nájdete TU.

 

Prvomájový autofestival
01. 05. 2010

Již několik let pořádá Automuzeum vždy na státní svátek 1.května velké jarní setkání majitelů a příznivců historických vozidel. Rok od roku se tato akce stále více rozvíjí a obohacuje o další nová témata. I letos bude akce pořádána ve spolupráci s DPmL a tak budou diváky z Liberce do pivovaru přivážet historické autobusy.

PROGRAM:

* dopolední MOTORISTICKÁ BURZA
* PRVOMÁJOVÝ PRŮVOD historických vozidel Libercem
* VÝSTAVA VETERÁNŮ v areálu pivovaru Konrad
* TESTACE a přetestace historických vozidel
* odpolední VETERAN RALLYE Libereckem
a další zajímavý motoristický program včetně otevření nové sezóny AUTOMUZEA

 

CLASSIC RALLYE JEŠTĚD
17. 07. 2010

Oblíbená turisticko-společenská jízda historických vozidel širokým okolím města Liberce a hory Ještěd. V posledních dvou letech se tato akce stala součástí německé Oberlausitz rallye, která je pořádána ve stejném termínu v německé Zittau. V roce 2010 budou obě akce sice samostatné, ale budou se vzájemně prolínat jak na území Německa tak i České republiky.

 

VÝJEZD VETERÁNŮ NA JEŠTĚD
18. 07. 2010

Velmi oblíbená a přitom značně náročná ukázková jízda spolehlivosti historických vozidel starších 60ti let až na úplný vrchol hory Ještěd.

Start jízdy je v obci Křižany (450 m.n.m.) a trasa dlouhá více jak 11 km má stálé a ostrými zatáčkami protkané stoupání až do výše 1012 metrů nad mořem.

 

PORSCHE CLASSIC FESTIVAL
03. 09. – 05. 09. 2010

Již 17. ročník největšího setkání automobilů Porsche v České republice a to přímo v rodišti zakladatele značky – Ferdinanda Porsche. Vozy Porsche se sjedou v pátek, v sobota a v neděli již tradičně ve Vratislavicích nad Nisou.

 

TAJNÝ VÝLET VETERÁNEM
28. 10. 2010

Oblíbený závěr motoristické sezóny proběhne opět na státní svátek Státní samostatnosti České republiky, kdy znovu svými historickými vozy vyrazíme na výlet za utajeným ale velmi zajímavým cílem.

 

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Automuzeum.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.