Autobus Škoda 706 RTO MTZ KVDM o.s. je na prodej! (Aktualizované)

16.7.2009 -Jedním z našich vozidel je vůz Š 706 RTO MTZ, respektive spíš jeho vrak. Přestože se co se historické hodnoty vozu týče, jedná o náš nejcennější exponát, došli jsme po dlouhých úvahách a vzhledem ke stavu tohoto vozidla k závěru, že jeho renovace absolutně převyšuje naše možnosti. Proto jsme se po dlouhém a nelehkém uvažování rozhodli, že se tohoto vozu –ač s těžkým srdcem- zbavíme a výtěžek z něj investujeme do renovace autobusu Karosa ŠL 11, který rovněž vlastníme a který je v podstatně lepším stavu, než zmíněné RTO a dáme tak RTOčku větší šanci na „znovuzrození“ ať už sebe sama anebo jakožto zdroj náhradních dílů při renovaci vozu jiného. Dříve než využít klasickou inzerci nebo prodejní server aukro, jsme se rozhodli zveřejnit záměr prodeje zde, aby stoupla šance, že RTO získá někdo, kdo má k historickým autobusům vztah. Na druhou stranu nezastíráme, že chceme z prodeje získat co nejvíc, jelikož veškeré utržené prostředky budou obratem reinvestovány do renovace naší ŠL 11 a čím víc získáme, tím větší může být rozsah renovačních prací. Proto jsme zvolili takové podmínky prodeje, které umožňují nejvyšší možný zisk.

Popis autobusu:

Jedná se o vůz Škoda 706 RTO MTZ, rok výroby 1966 (tak hovoří zachovaný štítek) a tento údaj s největší pravděpodobností i odpovídá skutečnosti. Je (byla) to opravdu městská verze, zachovaly se i kukaně na umístění cedulí linky, vpředu i vzadu. Jinak podvozek (rám) vozu je ok, bez popraskání či hloubkové koroze, výfuk skoro jako nový, motor není zadřený a dokonce ho jde i nastartovat a normálně běží, lze řadit rychlosti, s vozem jde i popojíždět dopředu i dozadu –akorát je někde problém v přívodu paliva z nádrže, protože po chvíli vůz vždycky chcípne, i když je v nádrži dostatek nafty. Jinak vůz má všechna kola i s pneumatikami (ty už ale k normálnímu jezdění použitelné nejsou), funkční řízení – lze vléct na tyči (vyzkoušeno).

Karoserie už je na tom podstatně hůř: vůz sloužil dlouhá leta jako včelín, a tomu odpovídají i dodatečné úpravy jako vyřezání přídavných „střešních oken“ ve střeše, zaplechování předních dveří, zmenšení otvoru zadních dveří, vyřezání do boků otvorů pro vlet včel do úlů, které odnesly i šikmé příčky. Dveře pro cestující se nezachovaly žádné, dveře vlevo u řidiče tam jsou. Vůz je po obou bocích oplechován, ale plechy jsou taženy přes okna, nikoli místo nich, takže okna i většina skel z nich tam normálně jsou, což je plus, mínus je ovšem v tom, že se mezi okny a vnějším plechem držela voda a tím pádem značně zkorodovaly plechové sloupky mezi okny, především v dolní části. Shnilá je karoserie vcelku dost i zvenku, prostřední část zadního konce vozidla je nahrazena jakýmisi neoriginálními dvoukřídlými dvířky. Na voze nejsou žádná světla ani blinkry, lišty ano (i když ne všechny), ale ve zdevastovaném stavu.

V interiéru se nezachovalo v prostoru pro cestující vůbec nic – nejsou tam žádné sedačky, madla, prostě nic, nad podlahou je navařen nějaký plechový rošt, na kterém zřejmě stávaly úly, pracoviště řidiče upravováno nebylo, ale je vcelku značně sešlé věkem, většina budíků, tlačítek, atp. tam však je, byť velice ošuntělých.

Pravidla soutěže:

1. – zájemci o získání popsaného vozu Š 706 RTO MTZ, nechť odešlou e-mail, ve kterém budou následující údaje:

a) jméno a příjmení (u právnických osob název),

b) datum narození (u právnických osob IČ),

c) trvalé bydliště (u právnických osob sídlo),

d) jméno, příjmení a funkce fyzické osoby oprávněné za právnickou osobu jednat (pouze u právnických osob),

e) kontaktní telefon a e-mail (je-li odlišný od e-mailu, ze kterého přišla nabídka)

f) nabízenou částku vyčíslenou v českých korunách.

2. – nabídka ve výše popsané struktuře musí být odeslána SOUČASNĚ na tyto 2 mailové adresy: kvdm@kvdm.cz, redakcia@veterany.eu, předmět zprávy: „RTO MTZ KVDM – nabídka“. Tímto způsobem je zajištěna transparentnost a regulérnost soutěže.

3. – na jakékoli nabídky, učiněné jinou formou (např. telefonicky) anebo nabídky, které nebudou obsahovat všechny požadované údaje, nebude reflektováno.

4. – nabídky je možné výše popsanou formou posílat do 7.8.2009, 12:00 hodin. O včasnosti podání nabídky či vzájemném pořadí nabídek se stejnou částkou rozhoduje čas doručení nabídkového e-mailu na adresu kvdm@kvdm.cz.

5. – autobus bude prodán zájemci, jehož nabídka bude v době uvedené v čl.4 nejvyšší. V případě rovnosti nabízené částky bude autobus prodán zájemci, jehož nabídka přišla dříve.

6. – zadavatel si vyhrazuje právo autobus zájemci uvedenému v bodě 5. neprodat, a to za předpokladu, že výsledná nabídka nedosáhne ceny, za kterou byl autobus do majetku KVDM pořízen včetně souvisejících nákladů.

7. – zadavatel si vyhrazuje právo nabídkové řízení zrušit, a to v případě, že se mu v jeho průběhu ozve zájemce, který výměnou za poskytnutí nabízeného vozu RTO, provede na autobuse Karosa ŠL 11, který je v majetku KVDM, renovační práce v dohodnutém, uspokojivém rozsahu a uzavře v tomto smyslu do termínu uvedeného v bodě 4. se zadavatelem písemnou smlouvu.

8. – výše momentální nabídky bude u inzerátu na portále veterany.eu průběžně aktualizována v cca 48h intervalech. Poslední aktualizace před ukončením soutěže proběhne 6.8.2009 ve 20:00 hodin. Tentýž zájemce může v souladu s aktualizací nabídkové ceny zaslat i opakovanou nabídku s vyšší cenou.

9. – zájemce s nejvyšší nabídkou je povinen do 10-ti dnů od ukončení soutěže (viz bod 4.) uzavřít se zadavatelem písemnou kupní smlouvu a do 15-ti dnů od jejího podpisu si autobus na vlastní náklady odvézt. Vozidlo se nachází v Hroznětíně u Karlových Varů.

10. Pokud si zájemce s nejvyšší nabídkou v souladu s bodem 9. vůz neodebere, může zadavatel nabídnout vozidlo zájemci s druhou nejvyšší nabídkou anebo soutěž zopakovat. Zájemce, co si vůz neodebral, se však opakované soutěže již nebude moci zúčastnit.

Za Karlovarské dopravní muzeum, o.s.,
Jakub Mráz, předseda sdružení

V súčasnosti je tento autobus znovu na predaj tento krát prostredníctvom Aukro:

Š706 RTO MTZ – vrak autobusu – karoserie a interiér KO, rám, motor, agregáty OK. Odtažitelné na tyči. Bez dokladů (k vozu možno přidat odhlášený TP k jinému RTO upravenému k přepravě nákladů). Dražíme potřetí a naposledy, výherci se nikdy nepřijeli ani podívat. Než přihodíte, radši se zeptejte nebo se přijeďte podívat (tel. 602 100 293). Začínáme cenou, kterou nám nebídli na vrakovišti – pokud se vůz napotřetí neprodá, skončí tam, což by přecejenom byla možná škoda.
Aktuální cena: 24 000,00 Kč
(Počáteční cena: 24 000,00 Kč)
Cen kúp teraz: 50 000,00 Kč

Pdrobnejšie informácie o predaji tohto autobusu nájdete TU.

  1. Autobus nemá väčšiu hodnotu, ako cena šrotu. Kto renovoval autobus, tak ten vie, čo čaká prípadného vlastníka. Toto treba povedať nahlas, lebo niektorí vlastníci neváhajú pýtať veľké peniaze za „vrak“.

  2. Myslím, že to vůbec není MTZ, ale že to bylo něco na bázi pojízdné prodejny od jelcze. Ta střešní okna jsou typická. Vepředu dveře asi nikdy nebyly. Trochu bych to tipoval na knihovnu, ale nejsem si jist.

    Je to nekompletní vrak, tudíž má cenu použitelných náhradních dílů…

  3. Mikuláš Ivaško: Však Vás nikdo nenutí, abyste si ho koupil 🙂 Že je to vrak, je uvedeno hned na začátku a nevidím tu žádné konkrétní „velké peníze“, které bychom za to chtěli. Prostě jsme vyhlásili záměr to prodat a čekáme, zda a co nám za to případní zájemci nabídnou. Mimochodem: „hromad šrotu“ ve tvaru RTO MTZ se už po našich vlastech asi moc vyskytovat nebude…

  4. bus: Od Jelcze je tam akorát maska. Ruku do ohně za původ busu nedám, ale vpředu je na něm dosud patrný výrobní štítek, kde je uvedeno, že je to RTO, nikoli Jelcz. A je tak olezlej, zrezlej a vpitej do podkladu, že pochybuju, že by ho tam někdo přidělával dodatečně 😀

  5. Tú cenu som stanovil na cenu šrotu preto, aby aj takéto „vraky“ poslúžili napr. ako zdroj náhradných dielov. Pokiaľ však majiteľ má nereálne predstavy, škodí nadšencom, ktorí majú skutočný záujem autobus zrenovovať a chýbajúci náhradný diel ináč nevedia získať.
    Myslím si, že našou spoločnou snahou by malo byť, aby sa takéto vraky nepredražovali a zbytočne nezvyšovali aj tak dosť vysoké náklady na renováciu autobusu.

  6. Mikuláš Ivaško: V tom s Vámi souhlasím, jenom pořád nechápu, proč naznačujete, že je to „předražené“? Vidíte tam snad nějakou vyvolávací cenu? Autobus jsme zachránili před sešrotováním z vrakoviště a teď ho chceme prodat, protože jsme dospěli k závěru, že na renovaci vlastními silami nemáme. Peníze, co za něj dostaneme, chceme investovat do renovace jiného autobusu, která je podstatně reálnější. Tak co je špatného na tom, že za něj chceme dostat co nejvíc? Nechceme na tom zbohatnout, na druhou stranu zadarmo ani za cenu nižší, než co jsme za to dali, to nikomu dávat nebudeme, to je snad logické, ne?

  7. Treba oceniť triezvy pohlad na vlastne sily v pripade KVDM – ak to skutocne nezvladnu vlastnymi silami, alebo nie je vobec ,,k mani “ ani len predstava ako by to napredovalo, je lepsie posluzit niekomu tymto vrakom na diely, nez keby sa to zosrotovalo. Ja mam tiez autobus a v tomto obdobi na jeho renovaciu nemam – ale mam viziu kedy to moze byt a tak na to ten bus skratka pocka. Chcel by som teda povedat vsetkym, ktori nie su milionari a maju autobusy ktore zatial nerenovovali generalne, iba ich udrziavaju a pod., aby nevesali hlavy – nikto a nikdy nemoze nikomu nanutit predstavu ze nezrenovovany ale udrziavany autobus ,,nema pravo na zivot“ hehe. Ze by jeho majitel bol ,,mensi“ alebo ,,menej kvalitný“ nadšenec! Peniaze tento parameter neurčujú. Nie každý sa narodil do bohatej rodiny, či si nakradol alebo nabiznisoval a podobne. Dokonca poznam ludi, ktori v zaujme zachovania autentickeho stavu autobusu z cias jeho pouzivania o uplnej renovacii ani neuvazuju. Moze to mat tiez svoje caro. Kazdy super zrenovovany autobus je krasny a uplna renovacia ako meta je prirodzena – ale z ineho pohladu moze pripadat trochu neosobny, laboratorny, zo sklenniku. No a teraz sa do mna pustte. Len neskoncme v suterene ako na nemenovanej diksusii prosiiim

  8. Jaro: Tím závěrem mi mluvíte z duše. Třeba zrovna na provozní ŠMky a ŠLky si ze svého dětství pamatuju převážně jako na rozkodrcané vraky, orezlé, jezdící zpravidla minimálně s jednou oblinou v základovce. Mně se to tenkrát líbilo a dneska mě pohled na čerstvě zrenovovanou Š11-ku sice neskutečně těší, protože tyhle vozy mám prostě nejradši a každý, co se zachová, je svým způsobem poklad, na druhou stranu mi to vzhledem ke vzpomínkám přijde tak trochu jako z nereálného světa. Při postupu technologií mi u některých renovací přijde, že takhle se ten autobus určitě neblejskal ani když kdysi vyjel z výrobního pásu. Proto se mi už několikrát vkradla do hlavy myšlenka vůz „zrenovovat“ způsobem, aby byl technicky v pořádku, ale vzhledově odpovídal provoznímu stavu. Bude to autentičtější a přitom levnější 🙂

  9. No ano, treba demaskovat predstavu, ze milionovo nezrenovovany bus je ,,nic“. Tuto predstavu tvoria ludia, ktori milionove renovacie previedli alebo realizuju. Ja to chapem. Ide o velke prachy a gratulujem im, ze sa im podarilo na to zohnat. Ale ta meta nie je nevyhnutna. A pre ludi co maju penazi pomenej na to – ako napriklad ja – bude prijatelna aj predstava druha – dostat autobus do stavu jeho najlepsich cias v prevadzke. Vzhladovo aj udrzbou. Ved iste by nikto nedokvitol na zraz s nejakym vrakom 🙂 Ale udrziavany stroj s nadychom dobovej prevadzky by ma velmi potesil 🙂

  10. Velka skoda ze som sa do Lesan kvoli zdraviu nedostal. Ano je to ono – ale trochu sa mi zda ze tie hrdzave flaky na dolnych dekloch by mali osetrit – takto pootvarane to bude hrdzaviet dalej. Ono je to vzdy o tom, do akej miery sa podari autobus ,,zakonzervovat“ do doboveho stavu a v akej inej miere je uz nevyhnutny novy nastrek či celkovejsie riesenie. To bude vzdy individualne. Aj ja mam kasnu flakatu a este k tomu buchnutu zboku cuvajucim autom na dvore jedneho tiezrenovatora, kde bol bus predcasom. A tiez bude treba podumat ako to urobit. Moj Turist bol dedinskym autobusom a az na niektore nevabne ,,tunningy“ ako su nacierno namalovane obruce na svetlach a dalsie dedinske ,,videnie“ dizajnu, ktore vratim do povodneho stavu, by som ho chcel nechat nech je z neho citit ze sluzil ako naozaj naozajstny Turist.

  11. Tak já předpokládám, že na tom RTO budou něco dělat, i když renovace od základu to asi nebude, ale na tom srazu to prostě bylo mezi těmi všemi „voňavkami“ příjemné zpestření. Jinak promáčklinu od nacouvání bych samozřejmě opravit nechal – takhle se busy v provozu nenechávaly dlouhodobě nikdy (tedy aspoň u nás :-)…). Ale klidně nabourané místo vyklepat, vykytovat a znova přetřít, i když odstín přetíraného místa nebude 100% sedět s okolím, to už je právě naprosto relevantní „provozní oprava“.

  12. ad KVDM: Od Jelcze je tam akorát maska. Ruku do ohně za původ busu nedám, ale vpředu je na něm dosud patrný výrobní štítek, kde je uvedeno, že je to RTO, nikoli Jelcz. A je tak olezlej, zrezlej a vpitej do podkladu, že pochybuju, že by ho tam někdo přidělával dodatečně

    Nevím, nedokážu z těch fotografií poznat, je-li to Jelcz či RTO. Ten nápis může být matoucí, ale proč by ho tam někdo dával…?
    Spíše by mne zajímalo, zda někdo nedokáže identifikovat, k čemu tento autobus vlastně sloužil, protože na docela složitou přestavbu měšťáka na pouhopou funkci včelího úlu…

    Níže uvedený odkaz na foto RTO z olomoucka, tam se zcela jistě jedná o Jelcze, minimálně jeho karoserii, protože specifických jelczáckých stop se prozatím zachovalo dostatek.

    Nemám nic proti tomu prodat Váš autobus za tržní cenu, naopak. Ten trh se týká i renovátorů, a doba, kdy to byly bezcenné krámy je prostě pryč. Co se týká stavu, ten už moc na renovaci nevidím, spíše jako zdroj náhradních dílů. A to si myslím, že by se z něj nechalo finančně vytěžit víc, jej rozprodat, a bezcenné shnilé plechy dát do šrotu…
    (Kdyby nato došlo, tak mám zájem o zadní bubny, skříň řízení a přední nápravu -bubny a pakny netřeba…:-)
    Naopak, to co říká Mikuláš Ivaško, s tím se neztotožňuji. Protože pokud má jen cenu šrotu, tak ho do šrotu všichni dají, jako to bylo donedávna, protože jinak o to nikdo nestál. Dnes je naštěstí situace jiná, a může jako zásobárna dílů posloužit, protože je tzv. poptávka. Tím neobhajuji ty, kteří zase ve svém vraku vidí zlaté prase, a ono jím prostě není. Jenomže pak to, opět, dle neviditelné ruky trhu, nikdo nekoupí, do doby, dokud s cenou nepůjdou dolů, nebo se poptávka zvedne natolik, že to někdo jednou koupí, nebo nezemřou a nešťastní dědicové to nechají odvézt do šrotu, či to v lepším případě prodají potřebným, anebo se to nakonec rozpadne jen na ten prach… 🙂

    Co se týká štítku, ten nemusí být na žádném autě vůbec berná mince. Například jsem nedávno mluvil s člověkem, který 41 let opravoval na těžké údržbě autobusy, a z toho asi 11 let dělal garážmistra, a i s nimi, pro přivýdělek, občas jezdil. Takže v letech 1959 až 2000 spravoval vše, co u nás v tomto období jezdilo. Na opravy měl nejraději Š11, protože se ke všemu nádherně mohlo. Všechny jiné autobusy předtím a potom byly z tohoto hlediska podstatně horší. Na druhou stranu mi potvrdil, že to byly z hlediska koroze jednoznačně nejmíň odolné autobusy, co se u nás kdy vyráběly… My jsme spolu pochopitelně ale mluvili hlavně o RTO, a poznatků a zážitků jsem si od něj vyslechl mnoho.
    Došlo i na povídání o způsobu oprav, a jak si taky pomáhali i se změnou identit vozidel. Měnilo se všechno, štítky, přerážely čísla na motorech, karosériích, rámech. Důvod byl, aby měli co nejlepší vozovej park.
    Starej autobus po velký nehodě do šrotu, kde jsme nedávno dělali motor, nebo dokonce dávali novej ? Šup, a už tam byl ten, co byl zralej na GO… To samé se týkalo i dalších komponentů, hlavně náprav. Dostali jsme převodem autobusy z jiný provozovny, který ale měly karosérie horší, než ty naše, líp udržovaný, co už ale pro stáří a stav mechanických skupin měly bejt vyřazený? Šup, a do šrotu jsme poslali je, lepší mechanický díly jsme jednoduše prohandlovali, přerazili čísla, vyměnili štítky, a bylo…

    K renovacím. Každý, do zachrání starý historický autobus, a dokáže zajistit, aby dál nechátral, si zaslouží uznání. Každý, kdo ho navíc provozuje v dobrém stavu, a udržuje, aby nechátral, je hoden uznání o to víc. Protože zachránil určitou technickou historickou hodnotu pro budoucí generace, které se tak mohou lépe ztotožnit se svou vlastní identitou a původem, a mít obdiv a úctu k předkům, protože bez nic by nás nebylo. Přesto jsou zde dva mé mantinely, které považuji za zásadní. 1) Tato historická vozidla na silnici by měla mít regulérní technickou, ne tu zaplacenou. 2) Nezaměňovat ošuntělý, orezlý, potrhaný a špinavý stav za udržovaný. Tento stav je vizitkou každého majitele autobusu. K tomu dodávám, že velmi dobře vím, že to není najednou a samo.

    Co je to provozní stav?
    Každý autobus byl jednou zcela nový, rok starý a více let starých. Většina z nich minimálně jednou prošla generální opravou, kdy byl autobus v podstatě jako nový. Takže provozní stav je vše, od funglovky, přes generálku, přes dobu uprostřed jeho života, po okamžik před vyřazením z provozu z důvodu nezpůsobilosti k provozu.

    Kompletně zrenovované vozidlo je pak vozidlem, které odpovídá stavu nového vozidla, resp. vozidla po kompletní GO. I tato vozidla budou stárnout, a zub času a provozní opotřebení se na nich, sice ne tak rychle, jako když byla dennodenně v těžkém provozu, bude též podepisovat.

    O laku. Dnes asi nitrem z doby RTO nestříká vůbec nikdo, ani špičkové renovační dílny. Možná někde na dvoře samodomo. Jde-li vůbec nitrobarvy ještě pořídit. Nitrolak bylo peklo, ten se leskl asi tak čtvrt roku, pak už to bylo jen pro silné ruce, moc dobře si to pamatuji na našem starém autě… 🙂
    Podívejte se na staré fotografie nových autobusů, a z těch kvalitních zjistíte, jak se leskly! To ,že je pak nikdo neleštil každé tři měsíce dlouhé hodiny, je věc jiná.
    Pozdější syntetika… To byla kdysi moje oblíbená barva na stříkání. Dnes je to taky tak pro samodomo, žádný lakýra s tím dnes dělat nebude. Syntetika byl ovšem proti nitru pokrok velikej, právě proto, že se podstatně snáž udržovala a mnohem mnohem déle si zachovala lesk.
    Akrylát – tím se tak dvacet let (u nás pochopitelně až později) stříká dosud vše, ale již i jemu z hlediska emisí zvoní legislativní hrana…

    A přípravu laku olejovým kytem dnes asi taky nedělá nikdo na ničem, protože jeho možnosti byly skutečně omezené…

    Závěr: Jen víc a víc fandů, ať se veškeré provozuschopné staré techniky zachrání dostatek pro potěšení nás samých, tak i všech nepostižených a laiků.

  13. BUS: V kazdom pripade je pravdou, ze ziadny autobus by nemal na cestu bez riadnej technickej – ani tie ktore budu ,,iba“ v udrziavacom rezime. No a uplnou samozrejmostou je, ze ,,iba“ udrziavany autobus nemoze byt v ziadnom pripade orezly, spinavy ci olupany a podobne. V udrziavacom rezime vnimam autobus ako vozidlo v celkovo dobrom stave, ktory sa vsak neleskne nvovotou a technicky nie je v stave ako z vyrobnej linky ale zasa nie je nezbezpečný a nechradne. A co je to provozni stav? Podla mna taka ,,stredna hodnota“ technickeho stavu busu. Bus je totiz novy mozno len prvy rok prevadzky (teda bezne) a potom uz ma iba provozni stav event. stav po GO. Cize je to trochu tazko uchopitelna tema ale vsetci si vieme predstavit zjavne udrziavany autobus. A to je to o co ide ludom ako ja – co nemaju na komplet renovaciu. A mozno ani nechcu uplne generalkovany voz. Moze mat na to nazor kazdy iny samozrejme. Lebo napriklad je velmi tazke osetrenie otazky udrzby ramu, ked sa k nemu dostanete len odstrojenim ktore musi dolu a ked nejde dolu, neviete spolahlivo a poriadne osetrit ram.. A ked by vystroj isla dolu, je logicke dat spat hore uz renovovane veci ci plechy a ked su uz hore nove, tak sa opravia predsa aj dekle a ked dekle tak aj strecha atd atd a sme pri celkovej renovacii karoserie:)

  14. Súhlasím s Vami, že aj opatera vraku niečo stojí. Možno by bolo vhodnejšie stanoviť dopredu Vašu predstavu. Uľahčili by ste tým záujem veteranistom. Len to som tým myslel.

  15. bus: já bych se přikláněl k názoru, že maska byla měněná a prostě zrovna byla „po ruce“ maska s nápisem „Jelcz“. Zkusím ten štítek detailně vyfotit, i když jak píšete, to nemusí být důkazem, že to tak opravdu je. Jinak mě nenapadá, po jakých jiných „rozpoznávacích detailech“ pátrat, v tomhle nejsem odborník :-D. Co se týče účelu autobusu, tak bych řekl, že to nejspíš nejdřív předělali z měšťáka na NĚCO (knihovna, pojízdná prodejna, atp.) a teprve ve druhé fázi pak na ten úl. Ono to zase kdovíjak předělaný neni – prostě vyházeli sedačky a madla, zaslepili první dveře, navařili ty vnitřní „rošty“, překryli okna plechem a vyřezali tam ty střešní otvory…

    Jinak do šrotu to dát rozhodně nehodláme, ani kdyby si to teď nikdo nekoupil. Jenom teď začínáme mít tak trochu kapacitní problémy se stáním pod střechou a rádi bychom pohnuli s renovací ŠL11ky, tak se tahle varianta nabízí jako vhodná. Když to nikdo chtít nebude, zas to schováme a kousek po kousku na tom něco i uděláme, i když uznávám, že v tomhle případě se nejspíš jedná o boj s větrnými mlýny. Kdybychom to náhodou chtěli rozprodat na díly, dáme vědět 😉

  16. Mikuláš Ivaško: No v tom je právě ten problém – my tu představu nemáme. Na jedné straně jsou osoby, co za vozy v podobných stavech žádají statisíce a když je nedostanou, nechají je radši shnít a na druhé straně názory „dejte to za cenu šrotu“. Já vážně nemám vodítko, jakou to má hodnotu. Objektivně srovnávací metodou to stanovit nelze, protože se nejedná o běžně obchodovatelnou komoditu – prostě není s čím srovnávat. Proto jsme zvolili tenhle systém, ať si zájemci určí cenu sami. Je to prostě dražba. Původně jsme to chtěli dát na aukro, ale nakonec jsme si po konzultaci s p.Verlíkem řekli, že bude lepší zorganizovat prodej tady, aby stoupla pravděpodobnost, že to získá někdo, komu to bude k užitku a ne překupník. Jediným vodítek je pro nás cena, kterou jsme za to před rokem dali, tu ale předem zveřejňovat nechceme, protože by se tím stejně nic nevyřešilo: část lidí by si ťukala na čelo, jak jsme jim mohli tolik dát, někdo jiný by třeba zfleku nabídl totéž + 10 tisíc navíc a chtěl by to koupit hned. On když ten vůz stojí přímo na vrakovišti, přičemž jeho majiteli stačí lusknout prstem, aby se na něj vrhli maníci s autogenem, tak se vyjednává těžko a oni bohužel věděli, co to je RTO :-/

  17. Kluci chtěl jsem se jen zeptat jestli už jste ho prodali?

    [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‚0 which is not a hashcash value.

  18. Kluci jen jsem se chtěl zeptat jestli už jste ho prodali?

    [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‚0 which is not a hashcash value.

  19. Vážení majitelé jak dopadla aukce? Je již autobus prodaný? Pokud ne měl byhc o něj zájem, ale asi už bude v péči nějakého zachránce. Děkuji za odpověď

  20. Zdravím. Jako malej jsem párkrát v pojizdný prodejně nakupoval. Měla dveře v zadu a zeleně prosklený střed střechy. Takže by to fakt mohla být ona. Vzhledem k tomu že se jich asi moc nedochovalo tak by stálo za to dát jí do kupy. Držím palce každýmu kdo se do toho pustí.

  21. prodam dily s autobusu, ro 706 nebo celou kastli a spatnem stavu tel 739781908

  22. Doporučuji dát na aukro, tam si myslím ,že se prodá určitě i za slušnější peníz. Tady na to málokterý sběratel narazí, taky jsem se tu dostal spíše náhodou. Jednou tam už RTO bylo a prodalo se tuším kolem 90 000.

  23. Zdravím , mám na prodej jedno nepoužité přední světlo rto – jako nové , jedno použité – nemá sklo , a 6ks chromovaných rámků , cena dohodou……….603807340

  24. Dne 17.7.2017 jsem autobus koupil v ještě horším stavu než je na foto. začíná renovace.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.