Aktuálne: Železničné múzeum SR opätovne otvára svoje brány verejnosti

BRATISLAVA – Na základe priaznivej epidemiologickej situácie na Slovensku a v súvislosti s uvoľňovaním opatrení, zavedených v reakcii na ochorenie COVID-19 bude Železničné múzeum Slovenskej republiky v starom rušňovom depe Bratislava východ od 20. mája 2020 opäť prístupné pre návštevníkov. Navštíviť ho môžete denne v čase od 10:00 do 17:00.

Pre návštevníkov budú platiť nasledujúce preventívne opatrenia:
návštevníci, ktorí nie sú rodinnými príslušníkmi musia dodržiavať vzájomný odstup minimálne 2 metre
nosenie rúška v exteriéri bude dobrovoľné, ak sa bude dodržiavať sociálny odstup (pri vzdialenosti viac ako 5 metrov) od cudzích osôb. V prípade rodinných príslušníkov nebude nosenie rúška vo vonkajších priestoroch povinné
pred vstupom do múzea je povinný každý návštevník vydezinfikovať si ruky

Je potrebné primerane dodržiavať všetky opatrenia, ktoré vyhlási Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
V prípade, ak sa koncentrácia návštevníkov v múzeu bude približovať k číslu 1 návštevník na 15 m2, múzeum si vyhradzuje právo pozastaviť vstup návštevníkov do areálu.
Vstup do vnútorných expozícií bude možný len po predchádzajúcom dohovore a opatrenia pri vstupe upresní a zabezpečí sprevádzajúci pracovník.

Obnovenie nostalgických jázd:

V súvislosti s uvoľňovaním opatrení sa obnovujú jazdy mimoriadnych vlakov v zmysle kalendára nostalgických vlakov ŽSR pre rok 2020. O opatreniach pre jednotlivé jazdy mimoriadnych vlakov budú informovať ich organizátori na svojich stránkach. O podujatiach, ktoré pripravuje Železničné múzeum SR bude múzeum včas informovať na svojich stránkach.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Železničné múzeum SR

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.