Aktuálne: Výstava Storočie s mestskou pouličnou – Príbeh košickej električky pokračuje

Storocie s jednou poulicnou

KOŠICE – Pre veľký záujem o výstavu Storočie s mestskou pouličnou – Príbeh košickej električky, ktorá sa konala od 12. februára do 20. marca tohto roka, pripravila Historická spoločnosť mestskej dopravy jej pokračovanie. Výstava ponúkne okrem toho, čo predtým, aj rozšírenie venované 90. výročiu dnes už zrušenej električkovej trate do bývalých Košických kúpeľov na dnešnej Aničke a 50. výročiu električkovej rýchlodráhy do niekdajších Východoslovenských železiarní, dnešného U. S. Steelu. Rozšírenie ponúka aj o niečo viac exponátov.

Výstava sa opäť koná v priestoroch Štátnej vedekej knižnice v Košiciach na Pribinovej 1, v budove bývalej väznice, kde potrvá až do konca augusta. Napriek tomu, že výstava sa začala už 1. júla, v dňoch od 13. júla do 2. augusta bola knižnica zatvorená.

Upozorňujeme, že miestnosť, v ktorej sa výstava nachádza, sa zamyká. V prípade, ak počas Vašej návštevy na výstave nikto nebude, odomknutie pýtajte v Nemeckej študovni na prízemí (nachádza sa napravo od výstavy na konci chodby).

Text: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.