Aktuálne: Vlaková zastávka Železná studnička horela, Bratislava prišla o ďalšiu technickú pamiatku

Poziar na Zeleznej studnickeBRATISLAVA – V pondelok 20. septembra prišlo mesto o ďalšiu technickú pamiatku. Prdpoludním totiž zatiaľ z neznámach príčin zachvátil požiar železničnú zastávku Bratislava – Železná studnička. Ide o drevenú stavbu na fungujúcej stanici na železničnej trati, cez ktorú premávajú lokálne vlaky medzi bratislavou a Lamačom. Požiar si vyžiadal na istý čas odstavenie trate aj trakčného vedenia, aby hasiči mohli hasiť vodou.

Najprv boli odstavené obe koľaje, neskôr bola premávka obnovená na jednej trati. V súčasnosti je už železničná doprava obnovená na obidvoch koľajach.
Podľa hovorkyne Železníc Slovenskej republiky Martiny Pavlíkovej je zastávka kultúrna pamiatka, zároveň patrí k rázovitým železničným zastávkam. „Preto nás veľmi mrzí, že došlo k požiaru,“ povedala Pavliková.
Jednou z príčin požiaru môžu byť podľa nej aj asociálne živli, ktoré sa tu v minulosti pohybovali a robili problémy.

Hovorca Mestských lesov Vladimír Kutka potvrdil vyháňanie beezdomovcov. Podľa železníc sa momentálne vyčíslujú škody a ďalší postup bude závysieť od posudkov  analýz z vyšetrovania. Od nich by malo závisieť aj to, či a ako bude zastávka obnovená.

Požiar na železničnej zastávke bol ohlásený o 10.51 a o 11.00 sa ho podarilo lokalizovať, povedala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Silvia Jančovičová.

Na mieste zasahovalo do 15 hasičov z Dúbravky, následne „prácu prevzali“ železniční hasiči. Tým sa podľa hovorkyne Železničnej polície Ľubice Zoňovej podarilo požiar uhasiť krátko po 13.30. Požiar si podľa nej nevyžiadal zranených ani mŕtvych.

Zdroj: http://bratislava.sme.sk/c/5557415/zeleznicna-zastavka-na-zeleznej-studienke-horela.html
Úprava: Jaroslav Filo
Foto: Patrik Špačinský a internet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.