Redakčný príhovor prvého vydania magazínu Veterány.EU

VE_04_16_Vážení čitatelia, po šiestich rokoch veľmi úspešného prevádzkovania rovnomenného online spravodajského portálu Veterány.EU sme sa podujali vydávaniu papierového magazínu. Počas týchto šiestich rokov sa náš portál vypracoval na najsledovanejšiu spravodajskú webovú stránku o veteránoch a dopravnej technike na Slovensku a v Čechách. To je veľký záväzok a výzva.

Papierový štvrťročník Veterány.EU chce budovať na tomto základe. A predsa bude aj trochu iný – na jeho stránkach vám totiž chceme prinášať materiály, ktoré,‚si zaslúžia“ aj isté akoby,‚zvečnenie“ na papieri, teda majú istú zvýšenú hodnotu, pre všetkých terajších aj budúcich priaznivcov a fanúšikov veteránov a dopravnej nostalgie. A prečo na papieri? Nuž preto, že webový priestor je síce dostupný kedykoľvek a komukoľvek, avšak jeho archivačná funkcia je nízka – môžeme povedať, že web je v skutočnosti obrovským prepadliskom informácií, v ktorom sa časom stráca všetko – nielen to povrchné, krátkodobé, časovo aj hodnotovo expirované, ale aj dôležitejšie informácie a míľniky, ktoré si zaslúžia uchovanie. A to by bolo škoda. Na stránkach magazínu sa pokúsime zachovať všetko hodnotné a ucelené, čo na webe Veterány.EU v poslednom období vyšlo, alebo vyjde.

Štvrťročník Veterány.EU nemá ambície byť vedecko-odborným časopisom. Skôr sa chceme zamerať popularizačne na rôzne aktivity a dianie v oblasti veteránov, avšak nielen veteránov, ale prakticky akejkoľvek historickej technike a dopravným zariadeniam, ktoré si zaslúžia spomínanú pozornosť a sú istým míľnikom v histórii, alebo aj námetom na pekný výlet. Nájdete tu teda najmä reportáže, rozhovory, profily, odborné aj populárne články, skrátka čo najkvalitnejšiu a najpestrejšiu publicistiku. Zároveň priložíme podrobné kalendáre podujatí na najbližšie obdobia, tipy na výlety a víkendy, záznamy z podujatí a podobne.

V prvom čísle načrieme do histórie električkovej dopravy v Bratislave, pozrieme sa na záchranu unikátneho kurzového vozňa Viedenskej električky, priblížime Vám projekt Misia budúcnosti a chýbať nebude ani prehľad podujatí na apríl, máj, jún.

V magazíne však radi uvítame aj Vaše príspevky s veteránskou tematikou. Pošlite nám ich e-mailom na redakcia@veterany.eu a možno práve ten Váš sa objaví už v letnom čísle. Na rovnakej adrese očakávame aj Vaše tipy a námety do nášho štvrťročníka.

Nezabúdame ani na podnikateľské aktivity – akákoľvek nami propagovaná podnikateľská činnosť iných subjektov a firiem bude na našom webe a v časopise realizovaná zmluvne, za dohodnutých vzájomných podmienok. Uvítame sponzorov aj reklamných partnerov, skrátka akékoľvek rozvojové podnikateľské aktivity, ako sú inzercia, PR články, komerčné ponuky predajcov dielov, súčiastok, výrobní, doplnkov, vybavenia, renovačných služieb a podobne. Viac informácií nájdete priebežne na našom webe aj v časopise. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať na t.č. 0948 203 003 alebo e-mailom na info@veterany.eu.

Cena nášho štvrťročníka je 5,- € / 135,- Kč, pri ročnom predplatnom Vás 1 číslo vyjde na 4,60 € / 125,- Kč.

Magazín si bude možné objednať priamo v našej redakcií, alebo si ho zakúpiť na našich akciách a podujatiach na ktorých sa zúčastnime. O podujatiach na ktorých sa zúčastníme Vás budeme priebežne informovať na našom webe i Facebooku. Budeme sa usilovať dostať náš časopis aj do predajnej siete. O sieti zmluvných predajcov Vás budeme včas informovať.

Jaroslav Verlík a Jaroslav Filo

VE titulka 1

1 Trackback / Pingback

  1. Aktuálne: Vyšlo nám prvé číslo nového veteránskeho magazínu Veterany.EU | eAutoškola.sk = kurzy vodičák, autoškola, testy vodičák

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.