Aktuálne: Vďaka verejnej zbierke získava Viedenská električka zašlú krásu

Za prvý rok sa vo verejnej zbierke na záchranu a rekonštrukciu Viedenskej električky GANZ Eg 6 podarilo vyzbierať celkovo 5 695,32 €. Najvyšší príspevok na účet bol 1 000 €, naopak najnižší vklad boli 2 €. „Celkovo sme zaznamenali vyše 100 vkladov a získané prostriedky priebežne investujeme do aktuálnej rekonštrukcie vozidla,“ informuje Michal Milata, predseda Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy. V prípade dostatku finančných prostriedkov by sa rekonštrukčné práce mohli ukončiť už budúci rok.

Pomôcť záchrane legendárnej električky je stále možné prispením ľubovoľnej čiastky na účet 0635505694/0900, variabilný symbol: 1914.

Práce na električke sú v plnom prúde

Práve vďaka verejnej zbierke, finančnej podpore Bratislavského okrášľovacieho spolku, Bratislavského samosprávneho kraja a partnerov sa lokomotíva GANZ Eg 6 bratislavského úseku Viedenskej električky postupne mení na nepoznanie.

Elektrická lokálna železnica Bratislava – Viedeň bola v prevádzke v rokoch 1914 – 1945 a dotvárala neopakovateľnú charizmu Bratislavy. Po zániku lokálnej dráhy sa dve špeciálne vyrobené vozidlá pre bratislavský úsek, GANZ Eg 5 a 6, dostali do Rakúska. Lokomotíva GANZ Eg 6, slúžila svojmu pôvodnému účelu takmer sto rokov a do dôchodku odišla v dobrom stave. Pôvodný majiteľ, firma Stern a Hafferl, ju ponúkol na predaj alebo zošrotovanie. Do Bratislavy sa lokomotíva GANZ Eg 6 vďaka iniciatíve Klubu a podpore partnerov vrátila po dlhej ceste 26. októbra 2011.

Autor: Michal Milata
Foto: Klub priateľov MH a RD

1 Comment

  1. Som rád, že sa na nej pracuje….
    Ináč kvôli čomu je tam tá obdĺžniková diera?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.