Aktuálne: Tatranskú električku opravia

VYSOKÉ TATRY – 100-ročná električka EMU 26.001 (T.E.V.D. 22) „Kométa“ stála v depe po zásahu bleskom viac než rok. V stredu 1. augusta ju však naložili na vlak a odviezli do ŽOS Vrútky, kde ju rozoberú do poslednej skrutky a vymenia zhorený trakčný motor, napäťové káble, vedenie i všetky potrubia. Ako pre STV povedal rušňovodič električky Jaroslav Vančo, v rámci opravy by sa mala spraviť aj rekonštrukcia brzdy, lak, perá, pružnice a oká. Člen Veterán Klubu Poprad Ján Sabaka uviedol, že predpokladané náklady na opravu sú vo výške 30 000,- €.

Časť financií sa im podarilo vyzbierať prostredníctvom národnej zbierky do ktorej prispeli dobrovoľníci i Prešovský samosprávny kraj. Členovia klubu veria, že do hry vstúpi ďalší silný partner, ktorý prispeje na opravu Kométy, ktorá zažila svoju premiéru v polovici augusta pred 100 rokmi na trati Tatranská Polianka – Štrbské Pleso.

A hoci sa augustové oslavy zorganizovať nestihnú, prvú jazdu si chcú títo nadšenci vychutnať už tieto Vianoce.

Zdroj: Správy STV
Spracoval: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.