AKTUÁLNE | Sezónna doprava na vybraných tratiach ŽSR v roku 2021

SLOVENSKO – Aj počas počas tohtoročných letných prázdnin je obnovená sezónna doprava na tratiach Zohor – Plavecké Podhradie, Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice, Poprad-Tatry – Plaveč – Muszyna, Spišské Vlachy – Spišské Podhradie, Rožňava – Dobšiná, Plešivec – Muráň, Plešivec – Slavošovce a Medzilaborce – Lupkow. Tohtoročnou novinkou sú letné vlaky zo Spišskej Novej Vsi do Levoče, či mierne posilnenie vlakov do Kremnice počas prázdninových sobôt.

 

ZÁPADNÉ SLOVENSKO:

Obyvatelia i návštevníci západnej časti našej republiky sa aj v tomto roku môžu odviesť obľúbenou Trenčianskou elektrickou železnicou, ale aj vláčikom Záhoráčikom z Bratislavy cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť.

 

• ZÁHORSKÁ VES – ZOHOR – PLAVECKÉ PODHRADIE

Na železničnej trati Zohor – Plavecké Podhradie budú od 3. júla do 19. septembra 2021 počas víkendových dní premávať 3 páry cykloturstických vlakov Záhoráčik, ktoré budú tak ako minulý rok začínať a končiť v Bratislave. Sezónna doprava do Záhorskej Vsi už druhým rokom nebude zavedená.

BRATISLAVA – ZOHOR – PLAVECKÉ PODHRADIE
Cestovný poriadok platný v (6) a (7) od 3. júla do 19. septembra 2021
Bratislava hlavná stanica
Bratislava Železná studienka
Bratislava Lamač
Devínska Nová Ves
Devínska Nová Ves
Devínske Jazero
Zohor
100
101
101
101
101
101

215
08:21
08:27
08:30
08:37
08:38
08:44
08:53
13:21
13:27
13:30
13:37
13:38
13:44
13:53
15:21
16:27
16:30
16:37
16:38
16:44
16:53
Zohor
Lozorno *
Jablonové *
Pernek pri Zohore *
Kuchyňa
Rohožník
Sološnica
*
Plavecké Podhradie
Plavecký Mikuláš
225
225
239
249
259
269
279
279
289
09:00
09:07
09:14
09:20
09:26
09:35
09:41
09:45
13:00
13:07
13:14
13:20
13:26
13:35
13:41
13:45

17:00
17:07
17:14
17:20
17:26
17:35
17:41
17:45

* na znamenie
Vo vlaku je radený samostatný cyklovozeň
(6) – sobota
(7) – nedeľa a sviatok
Dopravca:
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

 

PLAVECKÉ PODHRADIE – ZOHOR – BRATISLAVA
Cestovný poriadok platný v (6) a (7) od 3. júla do 19. septembra 2021
Plavecký Mikuláš
Plavecké Podhradie
Sološnica *
Rohožník
Kuchyňa
Pernek pri Zohore *
Jablonové *
Lozorno
*
Zohor
289
279
279
269
259
249
239
225
225

10:10
10:13
10:20
10:27
10:33
10:39
10:45
10:53

14:10
14:13
14:20
14:27
14:33
14:39
14:45
14:53

18:10
18:13
18:20
18:27
18:33
18:39
18:45
18:53
Zohor
Devínske Jazero
Devínska Nová Ves
Devínska Nová Ves
Bratislava Lamač
Bratislava Železná studienka
Bratislava hlavná stanica
215
101
101
101
100
100
100
10:53
11:00
11:14
11:15
11:25
11:28
11:35
14:53
15:00
15:14
15:15
15:25
15:28
15:35
18:53
19:00
19:14
19:15
19:25
19:28
19:35
* na znamenie
Vo vlaku je radený samostatný cyklovozeň
(6) – sobota
(7) – nedeľa a sviatok
Dopravca:
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

 

• JABLONICA – BREZOVÁ POD BRADLOM

Na cca 11,7 km železničnej trati Jablonica – Brezová pod Bradlom sa aj napriek nášmu niekoľkoročnému úsiliu a sľubom niektorých miestnych politikov ani v tomto roku sezónna turistická doprava nezaviedla. Výnimkou sú len 4 zážitkové jazdy Trnavského samosprávneho kraja so sprievodným programom podľa osobitných tarifných podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete TU.

VÝLETNÉ VLAKY ŠTEFÁNIK A BREZOVSKOU LOKÁLKOU
Bratislava – Trnava – Brezová pod Bradlom a Brezová pod Bradlom – Jablonica

ide 10. a 31. júla, 7. a 28. augusta 2021
08:30   Bratislava hlavná stanica   19:05
08:36 – 08:37 Bratislava Vinohrady 18:58 – 18:59
08:50 – 08:51 Pezinok 18:44 – 18:45
09:15 – 09:30 Trnava 18:05 – 18:20
09:54 – 09:55 Smolenice 17:32 – 17:40
10:11 – 10:30 15:00 Jablonica 12:57 17:02 – 17:17
10:33 – 10:34 15:03 – 15:04 Jablonica obec 12:53 – 12:54 16:58 – 16:59
10:39 – 10:40 15:09 – 15:10 Osuské 12:47 – 12:48 16:52 – 16:53
10:46 – 10:47 15:16 – 15:17 Hradište pod Vrátnom 12:40 – 12:41 16:45 – 16:46
10:57 15:27 Brezová pod Bradlom 12:30 16:35

 

• TRENČIANSKA TEPLÁ – TRENČIANSKE TEPLICE

Na úzkorozchodnej trati Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice bude už 7. rokom zabezpečená letná víkendová prevádzka. Štyri páry spojov premávajú cez víkendy a štátne sviatky od 5. júna do 26. septembra 2021 v nadväznosti na príchody a odchody vlakov v Trenčianskej Teplej.

TRENČIANSKA ELEKTRICKÁ ŽELEZNICA
Cestovný poriadok platný od 5. júna do 26. septembra 2021
10:25 14:00 16:00 18:25 Trenčianska Teplá 11:33 15:08 17:18 19:33
10:27 14:02 16:02 18:27 Trenčianska Teplá, obec 11:31 15:05 17:15 19:31
10:31 14:06 16:06 18:31 Trenčianska Teplá, zastávka 11:27 15:02 17:12 19:27
10:34 14:09 16:09 18:34 Kaňová * 11:24 14:59 17:09 19:24
10:37 14:12 16:12 18:37 Trenčianske Teplice, sídlisko 11:21 14:56 17:06 19:21
10:40 14:15 16:15 18:40 Trenčianske Teplice, zastávka 11:18 14:52 17:02 19:18
10:43 14:48 16:18 18:43 Trenčianske Teplice 11:15 14:50 17:00 19:15
zastávka na znamenie

Jednosmerné cestovné:
Dospelí: 1,- €
• Deti od 6 do 15 rokov, občania s ŤZP a ŤZP-S a občania nad 62 rokov: 0,50 €
• Deti do 6 rokov: 0,10 €
• Rodinné cestovné (2 dospelí + 3 deti): 2,- €

 

• ZBEHY – RADOŚINA

Železničná trať Zbehy – Radošina s dĺžkou 24,8 km je aj napriek prísľubom kompetentných inštitúcií ešte stále bez pravidelnej osobnej dopravy. Jediná možnosť odviezť sa vlakom po tejto trati je v sobotu 31. júla 2021, kedy Fanúšikovia železníc VLAKY SLVOENSKA v spolupráci so Spoločnosťou Považskej Dráhy Žilina a miestnou samosprávou vypravia 2 páry mimoriadnych historických motorových vlakov na trase Trenčianska Teplá – Zbehy – Radošina a späť a Radošina – Zbehy a späť. Podrobnejšie informácie nájdete TU.

TRENČIANSKA TEPLÁ – ZBEHY – RADOŚINA
ide 31. júla 2021
08:30   Trenčianska Teplá   19:25
08:42 Trenčín 19:15
cez Topoľčany Piešťany 18:31
cez Topoľčany Leopoldov 18:15
11:10 14:20 Zbehy 14:02 17:35
11:16 14:26 Čab-sila zastávka 13:55 16:55
11:21 14:31 Nové Sady 13:51 16:51
11:26 14:36 Nové Zálužie 13:43 16:43
11:32 14:42 Kapince 13:39 16:39
11:37 14:47 Biskupová 13:34 16:34
11:41 14:51 Malé Ripňany 13:30 16:30
12:15 15:15 Veľké Ripňany 13:25 16:25
12:20 15:20 Behynce 13:07 16:06
12:26 15:26 Radošina 13:00 16:00

 

• TRENČIANSKA TEPLÁ – LEDNICKÉ ROVNE 

Pravidelná sezónna doprava nebude zavedená ani počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny. Malé oživenie malebnej lokálnej železničnej trate pod Vršatcom sľubujú 3 nostalgické jazdy historickým motorovým vlakom Spoločnosti Považskej dráhy Žilina na Lednické Rovne, ktoré budú premávať v nasledujúcich termínoch:

• 24. a 25.07.2021 – Anenská púť
• 28.08.2021 – Rona expres
• 25.09.2021 – Michalské hody Lednické Rovne

Úspešnosť týchto jázd bude závisieť od vhodne zvolenej propagácie dopravcu. Podrobnejšie informácie o jednotlivých jazdách nájdete včas aj na našich stránkach.

 

 

STREDNÉ SLOVENSKO:

Aj na Strednom Slovensku bude počas letných prázdnin posilnená železničná doprava. Letné regionálne expresy vás odvezú nie len do starobylého banského mesta Banská Štiavnica, ale aj k Telgártskemu viaduktu a do obce Mlynky nachádzajúcej sa na južnej strane Národného parku Slovenský raj. Tohtoročnou novinkou sú sobotné regionálne expresy do Kremnice.

 

RUŽOMBEROK – ZÁPALKÁREŇ

Už po štvrtý raz bude počas všetkých prázdninových letných víkendov od 3. júla do 29. augusta 2021 v pravidelnom hodinovom intervale premávať cyklovláčik Korýtko zo Železničnej stanice Ružomberok na stanicu Zápalkáreň pri výpadovke na Donovaly.

Nástupište Korýtka na železničnej stanici v Ružomberku je pri parkovisku vedľa pamätníka Korytnickej železnice. Stanica Zápalkáreň, ktorá poskytuje služby pre cyklistov denne od 3. júla do konca letných prázdnin, sa nachádza na Ulici Šoltésovej.

RUŽOMBEROK, HLAVNÁ STANICA – RUŹOMBEROK, ZÁPALKÁREŇ
Cestovný poriadok platný od 3. júla do 29. augusta 2021
Hlavná stanica 09:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00
Zápalkáreň 09:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30
Cestovné: 1,- € celé a 0,50 € zľavnené

 

• (ZVOLEN) – HRONSKÁ DÚBRAVA – BANSKÁ ŠTIAVNICA

Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR budú na železničnej trati Hronská Dúbrava – Banská Štiavnica a späť od 3. júla do 19. septembra 2021 počas víkendov a štátnych sviatkov vypravené regionálne expresy premávajúce zo / do Zvolena čím bude vytvorený celodenný 2-hodinový interval medzi spojmi.

ZVOLEN – HRONSKÁ DÚBRAVA – BANSKÁ ŠTIAVNICA
Cestovný poriadok platný cez víkendy a štátne od 3. júla do 19. septembra 2021
Zvolen osobná stanica 09:06 11:06 13:06 15:09« 17:06 19:09» 21:06
Hronská Dúbrava 09:16 11:16 13:16 15:18« 17:16 19:18» 21:16
07:26 09:20 11:20 13:20 15:22 17:20 19:22 21:20
Kozelník 07:38 ¦ ¦ ¦ 15:34 ¦ 19:34 ¦
Banská Belá zastávka ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Banská Belá 07:48 ¦ ¦ ¦ 15:44 ¦ 19:44 ¦
Banský Studenec * 07:52 ¦ ¦ ¦ 15:48 ¦ 19:48 ¦
Banská Štiavnica 07:56 09:47 11:47 13:47 15:52 17:47 19:52 21:47
Poznámky:
«
osobný vlak Zvolen – Levice s prestupom v Hronskej Dúbrave
»
priamy vozeň do Banskej Štiavnice na pravidelnom osobnom vlaku Zvolen – Levice
*
zastavuje na znamenie 

 

BANSKÁ ŠTIAVNICA – HRONSKÁ DÚBRAVA – ZVOLEN
Cestovný poriadok platný cez víkendy a štátne od 3. júla do 19. septembra 2021
Banská Štiavnica 05:55 08:04 10:04 12:04 14:01 15:55
Banský Studenec * 05:59 ¦ ¦ ¦ 14:05 15:59
Banská Belá 06:03 ¦ ¦ ¦ 14:09 16:03
Banská Belá zastávka ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Kozelník 06:13 ¦ ¦ ¦ 14:19 16:13
Hronská Dúbrava 06:25 08:32 10:32 12:32 14:31 16:25
08:48 10:38 12:38 14:38 16:38
Zvolen osobná stanica 08:48 10:48 12:44 14:48 16:48
Banská Štiavnica 16:04 17:55 18:04 20:04 22:04
Banský Studenec * ¦ 17:59 ¦ ¦ ¦
Banská Belá ¦ 18:03 ¦ ¦ ¦
Banská Belá zastávka ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Kozelník ¦ 18:13 ¦ ¦ ¦
Hronská Dúbrava 16:32 18:25 18:32 20:32 22:32
16:38 18:38 18:38 20:38 22:38
Zvolen osobná stanica 16:48 18:48 18:48 20:48 22:48
Poznámky:
* zastavuje na znamenie 
Vlak z Banskej Štiavnice s odchodom o 15:55 ide v sobotu.
Vlak z Banskej Štiavnice s odchodom o 16:04 ide v nedeľu a 1. septembra 2021.
Vlak z Banskej Štiavnice s odchodom o 17:55 ide v nedeľu do 29. augusta 2021 a 5. júla 2021.
Vlak z Banskej Štiavnice s odchodom o 18:04 ide v sobotu a 1., 12., 15. a 19. septembra 2021.

 

• ZVOLEN – KREMNICA – DIVIAKY

Pre lepšie cestovanie do starobylého banského mesta Kremnica budú nad rámec pravidelných vlakov každú sobotu od 10. júla do 18. septembra 2021 vypravené 2 páry regionálnych expresov zo Zvolena cez Hronskú Dúbravu, Kremnicu, Hornú Štubňu a Turčianske Teplice do Diviakov.

ZVOLEN – KREMNICA – DIVIAKY
ide každú sobotu od 10. júla do 18. septembra 2021
08:25  14:19 Zvolen osobná stanica 12:54 16:57
08:34 – 08:35 14:28 – 14:54 Hronská Dúbrava 12:44 -12:45 16:47 – 16:48
09:08 15:24 Kremnica 12:15 16:18
09:22 15:35 Kremnické Bane 12:00 16:06
09:29 15:42 Turček 11:50 15:58
09:36 – 09:43 15:49 – 16:03 Horná Štubňa 11:39 – 11:44 15:39 – 15:52
09:51 16:11 Turčianske Teplice 11:31 15:31
09:53 16:13 Diviaky 11:27 15:27

 

ZVOLEN – HARMANEC JASKYŇA – DIVIAKY

Pre lepšie cestovanie do Harmaneckej jaskyne budú nad rámec pravidelných vlakov každú sobotu od 10. júla do 18. septembra 2021 vypravené 2 páry regionálnych expresov zo Zvolena cez Kúpele Sliač, Banskú Bystricu, Harmanec jaskyňu a Turčianske Teplice do Diviakov.

ZVOLEN – KREMNICA – DIVIAKY
ide každú sobotu od 10. júla do 18. septembra 2021
09:25 13:25 Zvolen osobná stanica 12:19 18:13
09:28 13:28 Zvolen mesto 12:16 18:10
09:34 13:34 Sliač kúpele 12:11 18:05
09:43 13:43 Vlkanová 12:01 17:58
09:50 13:50 Banská Bystrica mesto 11:47 17:49
09:53 – 09:58 13:53 – 13:58 Banská Bystrica 11:23 – 11:44 17:23 – 17:46
10:19 14:19 Uľanka ¦ ¦
10:52 14:52 Harmanec jaskyňa 10:58 16:58
11:05 15:05 Horná Štubňa obec 10:35 16:35
11:10 – 11:12 15:10 – 15:12 Turčianske Teplice 10:27 – 10:28 16:27 – 16:28
11:14 15:14 Diviaky 10:25 16:25

 

• BANSKÝ BYSTRICA – ČERVENÁ SKALA – MARGECANY

Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR bude na železničnej trati Banská Bystrica – Červená Skala – Margecany od 3. júla do 19. septembra 2021 počas víkendov a štátnych sviatkov zavedený regionálny expres premávajúci až do Prešova a Košíc. Druhý pár vlakov bude premávať lv nedeľu a štátne sviatky len v úseku Banská Bystrica – Mlynky a späť.

BANSKÁ BYSTRICA – MLYNKY – KOŠICE / PREŠOV
ide cez víkendy a štátne sviatky od 3. júla do 19. septembra 2021 
7 6 a 7   6 a 7 7
09:45  13:31 Banská Bystrica  12:24 15:59
¦ ¦
Slovenská Ľupča ¦ 15:48
10:09 ¦ Medzibrod ¦ ¦
10:13 13:53 Brusno kúpele 12:02 15:26
¦ ¦ Dubová ¦ 15:17
10:27 14:07 Podbrezová 11:48 14:58
10:31 14:12 Chvatimech 11:43 14:51
10:37 – 10:41 14:18 – 14:31 Brezno 11:33 – 11:37 14:29 – 14:44
11:14 14:53 Polomka 11:11 14:06
11:24 15:02 Heľpa 11:01 13:56
11:38 – 11:39 16:16 – 15:17 Červená Skala 10:46 – 10:47 13:39 – 13:40
11:46 15:24 Telgárt penzión 10:40 13:23
11:58 15:36 Dobšinská Ľadová Jaskyňa 10:29 13:21
12:03 15:41 Stratená 10:24 13:16
12:08 15:46 Dedinky 10:19 13:11
12:11 16:01 Mlynky 10:15 13:08
  16:11 Hnilec 09:50  
  16:23 Nálepkovo 09:38  
  16:49 Mníšek nad Hnilcom 09:21  
  17:04 Gelnica 08:55  
  17:13 17:16 Margecany 08:41 – 08:45  
17:34 – 17:32 Kysak (ide v 6) 08:24 – 08:26  
  17:44 Košice (ide v 6) 08:12  
  17:46 Prešov (ide v 7) 08:11  
6 – ide v sobotu
7 – ide v nedeľu a 5. júla, 1. a 15.septembra 2021

 

» Cestovný poriadok Banská Bystrica – Červená Skala a späť (PDF)

» Cestovný poriadok Červená skala – Margecany a späť (PDF)

» Informačný buletín

 

 

VÝCHODNÉ SLOVENSKO:

Najviac tratí s pravidelnou sezónnou dopravou je nepochybne na Východnom Slovensku. No i tam sa nájdu lokálne trate ako Moldava nad Bodvou mesto – Medzev, Lenartovce – Bánréve a ďalšie, na ktorých ostane turistický potenciál aj naďalej nevyužitý. Naopak na tratiach Rožňava – Dobšiná, Plešivec – Muráň a Plešivec – Slavošovce budú sezónne vlaky opätovne premávať aj v tomto roku. Tohtoročnou novinkou sú sezónne vlaky kategórie REX do Levoče.

 

• PREŠOV – HUMENNÉ – STAKČÍN

Na trati ŽSR č. 196 Humenné – Stakčín budú nad rámec pravidelných osobných vlakov od 3. júla do 19. septembra 2021 premávať aj 2 páry regionálnych expresov z Prešova s možnosťou prepravy bicyklov.

HUMENNÉ – STAKČÍN
Cestovný poriadok platný v sobotu a nedeľu od 3. júla do 19. septembra 2021
07:50 12:35 Prešov 12:06 18:06
07:59 – 08:00 12:44 – 12:45 Kapušany pri Prešove 11:54 – 11:55 17:54 – 17:55
08:15 13:01 Hanušovce
nad Topľou mesto
11:41 17:41
08:30 13:09 Čierne nad Topľou 11:32 17:32
08:43 – 08:45 13:22 – 13:24 Vranov nad Topľou 11:08 – 11:10 17:08 – 17:10
08:58 – 09:00 13:37 – 13:51 Strážske 10:52 – 10:55 16:52 – 16:55
09:08 – 09:15 13:59 – 14:05 Humenné 10:37 – 10:45 16:37 – 16:45
09:18 14:08 Humenné mesto 10:35 16:35
09:41 14:31 Snina mesto 10:11 16:11
09:44 14:34 Snina 10:08 16:08
09:50
14:40 Stakčín 10:02 16:02

 

• PREŠOV – STARÁ ĽUBOVŇA

Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR budú na železničnej trati Prešov – Plaveč – Stará Ľubovňa a späť od 3. júla do 19. septembra 2021 počas víkendov a sviatkov zavedené 2 páry regionálnych expresov. V železničnej stanici Plaveč je ráno zabezpečený prestup na Regionálny rýchlik v smere Muszyna (Pl).

PREŠOV – STARÁ ĽUBOVŇA
ide v sobotu a nedeľu od 3. júla do 5. septembra 2021
07:52 15:42 Prešov 12:15 19:15
07:55 15:45 Prešov mesto 12:12 19:12
08:02 15:52 Veľký Šariš 12:05 19:05
08:12 16:02 Sabinov 11:55 18:55
08:20 – 08:21 16:10 – 16:11 Lipany 11:46 – 11:47 18:46 – 18:47
08:48 – 08:55 16:38 – 16:44 Plaveč 11:11 – 11:20 18:11 – 18:20
09:09 16:58 Stará Ľubovňa 10:58 17:58

 

• LUPKOW – MEDZILABORCE

Od 2. júla do 5. septembra 2021 každý piatok, sobotu a nedeľu vypraví poľský dopravca Przewozy Regionalne 1 pár turistických vlakov vedených motorovými jednotkami SA135, alebo SA134 na trase Rzeszów – Sanok – Lupkow – Medzilaborce a späť. Osobný vlak s poľskými turistami bude prichádzať do Medzilaboriec o 10:24 a na cestu späť sa vydá o 17:48. Druhý pár vlakov pre slovenských turistov bude premávať z Medzilaboriec (odchod o 10:31) do Sanoku a späť, kde si po vystúpení z vlaku môžete spraviť výlet do najväčšieho skanzenu v Poľsku a 3. najväčšieho skanzenu v Európe – Múzea ľudového stavebníctva založeného v roku 1958. Návštevníkov zaiste upúta aj zachovaná stredoveká architektúra starého mesta, zámok na strmom brale i sediaca bronzová socha Dobrého vojaka Švejka na ulici v pešej zóne. A komu sa nechce cestovať až do Sanoku, môže v oblasti Nowého Lupkowa navštíviť úzkorozchodnú lesnú železnicu Bieszcsady.

Počas víkendov od 3. júla do 5. septembra 2021 prevádzkuje Prešovský samosprávny kraj k týmto vlakom aj autobusové prípoje na linkách Medzilaborce – Havaj – Stropkov – Svidník a Svidník – Potoky – Stropkov.

BONUS: Po predložení medzinárodného cestovného dokladu na trase Rzeszóv Glówny – Sanok – Medzilaborce získakú cestujúci počas piatkov a víkendových dní (sobota – nedeľa) v termíne od 2. júla do 5. septembra 2021
zľavu 1,- € na osobu na vyhliadkový mestský vláčik mesta Medzilaborce;
bezplatný vstup do Miniskanzenu v Medzilaborciach;
zľavu 0,50 € zo vstupného do Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

RZESZÓW – SANOK – LUPKOW – MEDZILABORCE
Cestovný poriadok z vybraných staníc platný od 2. júla do 5. septembra 2021
5 6, 7 5, 6, 7   5, 6, 7
05:05 05:59   Rzeszów Główny   21:59
08:36 – 08:37
15:45 Sanok 12:11 19:26 – 19:30
09:52 – 10:00 17:01 – 17:12 Lupkov 10:54 – 10:55 18:11 – 18:12
10:21 – 10:22 17:33 – 17:34 Medzilaborce mesto 10:33 – 10:34 17:50 – 17:51
10:24
17:36 Medzilaborce 10:31 17:48
10:57
15:27 ↓ vlaky ZSSK ↑
Humenné – Medzilaborce
12:30 16:35
5 – piatok, 6 – sobota, 7 – nedeľa

 

TURISTICKÝ AUTOBUS
premáva piatok – nedeľu od 3. júla do 5. septembra 2021
10:35 Odchod autobusu zo zastávky Medzilaborce, žel.st.
Prestup z vlaku zo smeru Rzeszów a Sanok
10:40 – 11:40 Návšteva Múzea A. Warhola
Múzeum predstavuje život a revolučné diela zakladateľa pop artu.
11:50 – 12:10 Prehliadka Monastyru Krásny Brod
Jeden z najstarších monastierov a odpustových miest na Slovensku.
12:40 – 13:10 Gréckokatolícky drevený chrám, Miroľ
Chrám postavený v roku 1742 bez použitia jediného kovového klinca.
13:15 – 13:45 Gréckokatolícky drevený chrám sv. Mikuláša Bodružal
UNESCO pamiatka
13:50 – 14:05 Prehliadka vojnového cintorína v Hunkovciach
Cintorín pochádza z čias 2. svetovej vojny.
14:15 – 14:45 Gréckokatolícky drevený chrám svätého Michala,   Ladomirová
UNESCO pamiatka + turistická informačná kancelária
14:50 – 15:40 Motorest Alpinka
Obed
15:50 Svidník – vojenské múzeum – možnosť prehliadky
Na výber možnosť rýchlej prehliadky vojenského múzea alebo skanzenu vo Svidníku.
15:55 – 16:20 Svidník – skanzen – možnosť prehliadky
Na výber možnosť rýchlej prehliadky vojenského múzea alebo skanzenu vo Svidníku.
16:22 Svidník – vojenské múzeum
Vyzdvihnutie turistov
16:25 Svidník, AS

*V spojení platí jednotná tarifa v celkovej výške 3,- € za osobu.

PRÍMESTSKÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
16:30 Svidník, AS
09:30 16:50 Stropkov, AS 18:30
10:10 17:30 Medzilaborce, železničná stanica
Prípoj na vlaky zo smru  / smer Sanok a Rzeszów
17:50
10:30 17:35 Medzilaborce, Mierová 17:45

 

• ROŽŇAVA – DOBŠINÁ

Pravidelná osobná doprava na 26 km jednokoľajnej regionálnej trati je od 2. februára 2003 zastavená (v úseku Rožňava – Rožňava mesto bola ukončená 13. júna 2009), no príležitostne sa na nej objavujú historické motorové vlaky. Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR bude každú sobotu a štátny sviatok od 3. do 31. júla 2021 a premávať regionálny expres na trase Košice – Rožňava – Dobšiná a späť

KOŠICE – ROŽŇAVA – DOBŠINÁ
ide každú sobotu od 3. do 31. júla 2021 a 5. júla 2021
07:50 Košice 17:53
08:13 – 08:15 Moldava nad Bodvou 17:26 – 17:27
08:23 Turňa nad Bodvou 17:19
08:27 Dvorníky-Zádiel 17:14
08:34 Hrhov 17:08
08:41 Jablonov nad Turňou 17:01
08:50 Lipovník 16:53
08:55 – 09:16 Rožňava 16:30 – 16:47
09:21 Rožňava mesto 16:21
09:28 Betliar 16:15
09:52
Dobšiná 15:50

 

• PLEŠIVEC – SLAVOŠOVCE

Pravidelná osobná doprava na 23,8 km jednokoľajnej regionálnej trati je od 2. februára 2003 zastavená, no príležitostne sa na nej objavujú historické motorové vlaky. Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR bude každú sobotu od 7. do 28. augusta 2021 premávať regionálny expres na trase Košice – Plešivec – Slavošovce a späť.

KOŠICE – ROŽŇAVA – PLEŠIVEC – SLAVOŚOVCE
ide každú sobotu od 7. do 28. augusta 2021
07:50 Košice 17:53
08:13 – 08:15 Moldava nad Bodvou 17:26 – 17:27
08:23 Turňa nad Bodvou 17:19
08:27 Dvorníky-Zádiel 17:14
08:34 Hrhov 17:08
08:41 Jablonov nad Turňou 17:01
08:50 Lipovník 16:53
08:55 – 08:57 Rožňava 16:46 – 16:47
09:04 Slavec jaskyňa 16:39
09:09 – 09:19 Plešivec 16:20 – 16:33
09:37 Štítnik mesto 16:03
09:45 Ochtiná 15:55
09:54 Slavošovce obec 15:45
09:57
Slavošovce 15:40

 

• PLEŠIVEC – MURÁŇ

Pravidelná osobná doprava na takmer 41 km regionálnej trati zo železničného uzla Plešivec do Muráňa je od 1. mája 2011 zastavená, no príležitostne sa na nej objavujú historické motorové vlaky. Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR bude každú sobotu a štátny sviatok od 1. do 18. septembra 2021 premávať regionálny expres na trase Košice – Plešivec – Muráň a späť.

KOŠICE – ROŽŇAVA – PLEŠIVEC – MURÁŇ
ide každú sobotu od 4. do 18. septembra 2021 a 1. a 15. septembra 2021
07:50 Košice 18:53
08:13 – 08:15 Moldava nad Bodvou 18:26 – 18:27
08:23 Turňa nad Bodvou 18:19
08:27 Dvorníky-Zádiel 18:14
08:34 Hrhov 18:08
08:41 Jablonov nad Turňou 18:01
08:50 Lipovník 17:53
08:55 – 08:57 Rožňava 17:46 – 17:47
09:04 Slavec jaskyňa 17:39
09:09 – 09:19 Plešivec 17:21 – 17:33
09:45 Jelšavská Teplica 16:55
09:50 Jelšava 16:49
09:58 Ľubeník 16:41
10:10 Revúca 16:31
09:57
Muráň 16:15

» Informačný buletín

 

• SPIŠSKÉ VLACHY – SPIŠSKÉ PODHRADIE

Kultúrne a prírodné pamiatky UNESCO sú aj v tomto roku dostupné železnicou. Mesto Spišské Podhradie v spolupráci s dopravcom LTE Logistic a Transport Slovakia, s.r.o. aj v tomto roku vypravujú obľúbené turistické vlaky vedené motorovým vozňom M152.0489 “Hanička”, ktoré premávajú každý víkend od 29. mája do 5. septembra 2021.

SPIŠSKÉ VLACHY – SPIŠSKÉ PODHRADIE
Cestovný poriadok platný od 29. mája do 5. septembra 2021
Spišské Vlachy 10:17 12:17 14:17 16:17 18:17
Spišské Vlachy mesto 10:20 12:20 14:20 16:20 18:20
Bystrany na Spiši ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Katúň 10:27 12:27 14:27 16:27 18:27
Spišské Podhradie 10:33 12:33 14:33 16:33 18:33
Spišské Podhradie 09:26 11:26 13:26 15:26 17:26
Katúň 09:32 11:32 13:32 15:33 17:32
Bystrany na Spiši ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Spišské Vlachy mesto 09:38 11:38 13:38 15:38 17:38
Spišské Vlachy 09:42 11:42 13:42 15:42 17:42
Jednosmerné cestovné: 1,- €

 

• SPIŠSKÁ NOVÁ VES – LEVOČA

Na traťovom úseku Spišská Nová Ves – Levoča veľa príležitostí na cestovanie vlakom nemáme. A to aj napriek tomu, že Levoča má turistickej verejnosti čo ponúknuť. Jedinou príležitosťou na jazdu vlakom doteraz bola iba Levočská púť, ktorá sa koná každoročne začiatkom júla, prípadne mimoriadne jazdy historických vlakov. V tomto roku sa však situácia zmení k lepšiemu. Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR bude každú sobotu od 3. júla. do 18. septembra 2021 a 4. júla 2021 premávať regionálny expres na trase Spišská Nová Ves – Levoča a späť.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – LEVOČA
Cestovný poriadok platný od 3. júla do 18. septembra 2021 a 4. júla 2021
Spišská Nová Ves 07:47 09:27 10:09 11:27 13:27 15:27 17:27 19:27
Harichovce ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Levoča 08:04 09:44 10:26 11:44 13:44 15:44 17:44 19:44
Levoča 08:14 09:48 10:30 12:14 14:14 16:14 18:14 20:14
Harichovce ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
Spišská Nová Ves 08:30 10:04 10:46 12:30 14:30 16:30 18:30 20:30

 

• POPRAD-TATRY – PLAVEČ – MUSZYNA

Nemenej zaujímavé pre turistov je aj slovensko-poľské pohraničie v oblasti Vysokých Tatier, Spiša a Šariša, resp. Ľubovnianskej vrchoviny. Návšteva prírodných i kultúrnych pamiatok však nebola ideálna, priame železničné spojenie neexistovalo a turistická verejnosť sa musela spoľahnúť len na autobus, alebo individuálnu formu dopravy. No vďaka Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. sa v lete 2019 situácia zlepšila. Pre veľký úspech regionálnych rýchlikov z Popradu cez Kežmarok, Starú Ľubovňu a Plaveč do Muszyny, bude ich premávka pokračovať od 3. júla do 5. septembra 2021. Vlaky majú v železničnej stanici Muszyna výhodné prípojné väzby na vlakové spoje do / z kúpeľného mesta Krynica-Zdrój aj na smer Nový Sacz – Tarnov – Krakov.

BELIANSKY EXPRES
POPRAD-TATRY – MUSZYNA

Cestovný poriadok platný v sobotu a nedeľu od 3. júla do 5. septembra 2021
07:32 15:18 Poprad-Tatry 11:23 19:29
07:44 15:30 – 15:31 Studený Potok 11:10 – 11:11 19:15 – 19:16
07:54 15:41 Kežmarok 10:59 19:04
08:04 15:52 Spišská Belá zastávka 10:50 18:55
08:17 16:06 Podolínec 10:38 18:42
08:34 16:23 Stará Ľubovňa 10:26 18:30
08:51 – 08:52 16:40 – 16:43 Plaveč 10:11 – 10:12 18:14 – 18:15
09:10 17:01 Muszyna 09:53 17:56

Zo železničnej stanice v Starej Ľubovni budú od 4. júla do 15. septembra 2021 premávať prípojné autobusy k Ľubovnianskemu hradu.

Železničná stanica Stará Ľubovňa – Ľubovniansky hrad
Cestovný poriadok platný od 4. júla do 15. septembra 2021
09:15 10:35 15:40 17:20 ŽST Stará Ľubovňa 09:35 10:50 16:20 17:40
09:16 10:36 15:41 17:21 Rázcestie
Ľubovniansky hrad
09:32 10:47 16:17 17:37
09:18 10:37 15:42 17:22 Zámocká ulica. č. 10 09:30 10:45 16:15 17:35
09:20 10:35 15:45 17:25 Zámocká ulica. č. 35 09:28 10:43 16:13 17:33
09:22 10:39 15:47 17:27 Zámocká ulica. č. 65 09:27 10:42 16:12 17:32
09:25 10:40 15:50 17:30 Ľubovniansky hrad 09:25 10:40 16:10 17:30

 

Naša redakcia nezodpovedá za prípadné zmeny v cestovných poriadkoch.

Aktualizované 6. júla 2021 o 19:48

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.