Aktuálne: Rozšírenie otváracích hodín zlonického múzea

ZLONICE – Od června letošního roku mohou zájemci navštívit zlonické železniční muzeum 5 dnů v týdnu. Rodiny s dětmi mohou navíc výrazně ušetřit na vstupném. Počínaje prvním červnovým týdnem mohou zákazníci Železničního muzea Zlonice navštívit muzeum nejen o sobotách, ale též v neděli, pondělí, úterý a středu. Otvírací doba od 9 do 15 hodin zůstává nezměněna stejně, jako sobotní možnost projížďky po malodráze s historickou dieselovou lokomotivou.

Vzhledem k rostoucímu zájmu o prohlídku exponátů ze strany škol bude otvírací doba rozšířena na 5 dnů v týdnu již od června. Školní výlety k nám mohou rozšířit obzory dětí o historii kolejové dopravy v zemědělských a průmyslových podnicích i v oblasti zabezpečení bezpečnosti a přepravy cestujících na státních drahách,“ říká Marcela Martínková, průvodkyně muzea.

Další novinkou je rodinné vstupné, se kterým ušetří především dvojice dospělých s více dětmi. Nově dva dospělí s 1 až 3 dětmi ve věku do 15 let zaplatí za vstup pouhých 120 korun, kdy i toto vstupné o sobotách zahrnuje svezení úzkorozchodným vláčkem v areálu muzea. „Našimi nejvděčnějšími zákazníky jsou děti, rádi bychom prohlídku umožnili těm ze sociálně slabších rodin“, dodává Martínková.

Počínaje červnem letošního roku je vstup do nového areálu přímo z autobusové zastávky Lisovice. Muzeum koncipované jako dopravní skanzen v současné době nabízí unikátní sbírku 6 cukrovarských lokomotiv, provozní malodráhu se 3 lokomotivami, desítkou vozů, přesuvnou a svážnicí, samostatné expozice zabezpečovací techniky a osobní přepravy. Samozřejmostí je prodej upomínkových předmětů včetně turistické známky. Běžné vstupné pro dospělé činí 50 Kč, pro děti 15 let a držitele průkazu ZTP/ZTP-P 25 Kč. Navíc každý platící zákazník má nárok na bezplatný vstup pro jedno dítě do 6 let.

Autor: Ing. Tomáš Čech, výkonný ředitel Železničního muzea Zlonice a předseda občanského sdružení Klub Železničního muzea Zlonice

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.