Aktuálne: Premávka predvolebnej električky v Bratislave

BRATISLAVA – V tomto predvolebnom čase sa v uliciach mesta znovu objavila historická električka ČKD Tatra T2 ≠ 215, ktorá by mala jazdiť až do 09. 03. 2012. Nakoľko električka jazdí podľa aktuálnych pokynov objednávateľa strany Smer-SD, jej odchody a trasa nie sú známe. Nám sa túto električku podarilo stretnúť v centre mesta na Šafárikovom námestí odkiaľ išla cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu, Krížnu a Vajnorskú ulicu k ŽST Nové Mesto.

Po krátkej prestávke odtiaľ pokračovala ako linka číslo 4 do Karlovej Vsi (pôvodne mala ísť až do Dúbravky), pričom zastavovala iba na zastávkach s väčším počtom cestujúcich. Tam sa otočila a pokračovala po trase linky č. 12 na Šafárikovo námestie odkiaľ po krátkej otočke cez Jesenského a Námestie Ľudovíta Štúra išla cez Kamenné námestie a Špitálsku ulicu smerom na Trnavské mýto.

Pri tejto električke oblepenej politickou reklamou sa na zastávke rozdávajú sadenice s kvetináčom, na ktorom je logo Smeru a cukrová vata. V električke hrá skupina Lojzo a štáb strany si pripíja tvrdým alkoholom z plastového pohára.

Podla reportážneho článku denníka SME by mala táto električka jazdiť pre verejnosť. Či to je však pravda je otázne, nakoľko personál električky do nej ľudí veľmi nepúšťal s odôvodnením, že električka je určená najmä pre volebný štáb politickej strany. A keďže električka jazdí pre komerčné účely, dopravný podnik o jej premávke neinformuje. V električke sa síce z počiatku viezlo aj niekoľko bežných ľudí, no aj tí si potom museli vystúpiť.

Električka Tatra T2 dostala v roku 2009 nový náter, ktorý si ale po predvolebnej kampani Martina Bertu do miestneho zastupiteľstva v roku 2010 žiadal obnovu. Paradoxné je že, zatiaľ čo jazdy pre verejnosť sa konajú len sporadicky, na komerčných jazdách sa električkové veterány objavujú pravidelne počas celého roka.

Text: Jaroslav Filo a Patrik Špačinský
Foto: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.