Aktuálne: Posledný deň tohtoročnej premávky Vianočnej električky

Na zastávke Vazovova

BRATISLAVA – Dnes (23.12.2014) sa do ulíc mesta posledný krát v tomto roku vydá vianočná električka ČKD Tatra T2, ktorá od 5. decembra každý podvečer spríjemňovala obyvateľom i návštevníkom metropoly čas adventu. Najväčší nápor cestujúcich zaznamenala svetielkujúca električka počas víkendov, no ani v pracovných dní nebola o cestujúcich núdza.

V električke ste mohli stretnúť aj príjemnú sprievodkyňu Alžbetu Marnulovú, ktorá detským cestujúcim štikne cestovný lístok s motívom električky. V historických električkách sprievodcuje už 11 rokov a ako hodnotí projekt Vianočnej električky? „Mali sme veľmi pozitívne ohlasy, preto to robíme aj ďalšie roky. A celkove Bratislavčania majú strašne radi historické vozy, nie len vianočné, ale celkove aj cez rok,“ povedala pre TV Bratislava.

Báječná jazda s báječnou posádkou bratislavskej vianočnej električky, autor: Darina Stachová
Báječná jazda s báječnou posádkou bratislavskej vianočnej električky, autor: Darina Stachová

Cestujúci reagovali na premávku Vianočnej električky pozitívne. „Je nádherne vysvietená, som rada že som sa s ňou mohla odviesť,“ povedala jedna z cestujúcich. Väčšina z nich by však uvítala aj umožnenie prepravy cestujúcich na výjazde a do jazde z/do vozovne Krasňany.

Jazda v preplnenej vianočnej električke, autor: Jaroslav Filo
Jazda v preplnenej vianočnej električke, autor: Jaroslav Filo (redakcia)

Súčasťou projektu Vianočnej električky je aj naša fun page stránka na Facebooku – Vianočná električka v Bratislave, ktorá má do dnešného dňa už 153 fanúšikov. Aj tento rok sme prostredníctvom nej mapovali aktuálnu premávku električky a so svojimi zážitkami, fotkami či videami mohla prispieť i cestujúca verejnosť. „Báječná jazda s báječnou posádkou bratislavskej vianočnej električky,“ napísala Darina Stachová. „Ďakujem ti Vianočná električka za spríjemnenie adventného času. Zajtra cestujeme, takže sa uvidíme až o rok, v roku 2015. Tešíme sa.

Za zastavkou Kapucinska, autor: Nino Belovič
Za zastavkou Kapucinska, autor: Nino Belovič

Vianočnú električku už po 4. rok do ulíc mesta vypravil Dopravný podnik Bratislava vďaka nášmu portálu a partnerom Stredoslovenská energetika, Recar, Bigmedia, See and Go, www.sdetmi.com, masmedialne.info, imhd.sk,, TASR a RádioPoint. Osobitné poďakovanie patrí spoločnosti Osram, vďaka ktorej je električka v tomto roku exteriérovú výzdobu opäť o čosi bohatšia.

Pokiaľ ste sa ešte vyzdobenou T2-jkou nestihli odviesť, alebo by ste si túto jazdu ešte chceli zopakovať, môžete tak urobiť ešte dnes medzi 16-tou a 20-tou hodinou.

Odchody zo zastávky Jesenského: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 a 20:00
Odchody zo zastávky Vazovova: 16:42, 17:42, 18:42, 19:42 a 20:22.

V prípade naplnenosti električky sa môžu z Vazovovej vykonať aj ďalšie odchody po skrátenej trase Vazovova – Námestie SNP – Vazovova tak aby aby boli dodržané riadne odchody o xx:42. Posledný odchod z Vazovovej môže byť vykonaný aj o 10 minút skôr.

Všetkým, ktorí sa dnes prídu odviesť týmto veteránom prajeme príjemný zážitok a jeho personálu príjemnú službu.

Autor: Jaroslav Filo

Zopár fotografií z našej fun page stránky. Všetkým prispievateľom ĎAKUJEME!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.