Aktuálne: Pomôžte pri renovácii unikátnej Tatry 813

V uplynulých dňoch sme do našej redakcie dostali e-mail od pána Jakuba Dušeka, ktorý sa s otcom snaží vrátiť k životu unikátnu Tatru 813 270k 8×8 TP, ktorá bola vyrobená pre ČSAD Ostrava. Renovácia tohto veteránu nie je jednoduchá a preto sa na Vás obracia s prosbou o pomoc pri získaní jednotlivých komponentov.

„Podvozek již máme ale marně se snažíme sehnat dlouhou kabinu a zadní nárazník s velkým závěsem, případně by nám velmi pomohli i další díly karoserie. Proto se obracíme s prosbou na Vás, zdali by jste nevěděli o nějaké možnosti získat některé tyto části. Velmi by nám to pomohlo v našem snu vrátit opět na silnici tohoto siláka.

Tento vůz byl vyroben pouze v několika kusech pro ČSAD Ostrava – těžká přeprava. Byl schopen táhnout náklad o hmotnosti až 150 tun. Podle dostupných informací se žádný z těchto vozů nedochoval. Navštívili jsme archív Tatry aby jsme podle výkresové dokumentace zistili, které díly tento tip obsahoval. Sehnali jsme podvozek odpovídající tomuto tipu, ale bohužel s krátkou kabinou u které nejsou karosářské díly. Vše tedy musíme vyrobit od nuly a karosářské díly nejsme schopní vyrobit podle původní výroby. Ty by se nám hodili s dlouhou kabinou nejvíce.“

V prípade, že by ste pánovi Jakubovi Dušekovi vedeli pomôcť napíšte nám e-mail na redakcia@veterany.eu, prípadne kontaktujte priamo pána Dušeka e-mailom na dusa13@seznam.cz.

ĎAKUJEME.

Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.