Aktuálne: Podporte Kolínsko-řepařskú dráhu

1630-800x600BYCHORY – Jedným z obľúbených cieľov turistov v regióne Kolinsko je tzv. řepařská drážka a jej malebné nádražie v Sendražicích. Základný pražec rozsiahlej obnovy bol položený v roku 2005 a od tej doby sa dráha neustále predlžuje. V súčasnosti sa verejnosť môže odviesť atraktívnym vláčikom ťahaným parnou či dieselovou lokomotívou na 4,5 km úseku zo Sendražic až do Býchor.

Automobilka TPCA už po desiaty krát podporí nekomerčné, verejne prospešné projekty na Kolínsku štvormiliónovým príspevkom z grantového programu TPCA pro Kolínsko. Tohtoročnou novinkou je zapojenie verejnosti do rozhodovania, kam peniaze nakoniec poputujú, prostredníctvom internetového hlasovania. Z 89. žiadostí odborná komisia vybrala 9 projektov medzi ktorými je aj projekt Kolínsko-řepařské dráhy. 

Ak sa rozhodnete podporiť túto dráhu, grant bude použitý na vybavenie konečnej zastávky v Býchorech, kde chcú nadšenci od repných pražcov vybudovať príjemné miesto k odpočinkovému pobytu s deťmi, ktoré potrebujú k spokojnosti viac než len lavičku a ukľudňujúci pohľad do krajiny. Inštalované tam preto budú tradičné i netradičné herné prvky, pohodlné posedenie, toalety a doplnená bude aj vhodná zeleň.

Hlasovanie za jednotlivé projekty trvá do 6. marca 2015. Za Kolínsko-řepařskú dráhu môžete hlasovať TU. Vyplníte svoje meno, zadáte platnú e-mailovou adresu, na ktorú v zápätí dostanete potvrdzujúci formulár. Na ten kliknete a je hotovo.

V mene Klubu pre obnovu Kolínské řepařské drážky Vám ĎAKUJEME za Vaše hlasy.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.