Aktuálne: Plánovaná akcia Vláčik motoráčik, alias Čango 2017 je zrušená

PIEŠŤANY, VRBOVÉ – S poľutovaním Vám oznamujeme, že tradičná letná akcia “Vláčik motoráčik, alias Čango” je ZRUŠENÁ. Stalo sa tak z dôvodu jednostranného vypovedania dohodnutých podmienok zo strany miestnych samospráv a reálne hroziaceho bojkotu týchto jázd propagátormi projektovanej cyklotrasy na priecestiach železničnej trate.

V takej atmosfére Spoločnosť Považskej dráhy Žilina neplánuje ďalej organizovať podobné akcie a ich vlaňajšia jazda ku 110. výročiu trati bola s vysokou pravdepodobnosťou aj poslednou. Organizátori akcie ďakujú všetkým, ktorí sa v minulých rokoch prišli odviezť v ich motorovej súprave a týmto podporili ich klubovú činnosť. Radi Vás privítajú na niektorej budúcej jazde na inej trati.

Pre úplnosť ešte doplníme, že dlhodobým zámerom miestnych samospráv je zrušenie železnice a jej nahradenie cyklotrasou. S týmto riešením však nesúhlasí občianske združenie Čango, podľa ktorého by sa cyklotrasa mohla vybudovať popri existujúcej železnici. Nadšený nie je ani národný cyklokoordinátor Peter Klučka, podľa ktorého by sa mohla železnica využiť rovnakým spôsobom ako trať do Plaveckého Mikuláša.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR by o administratívnom zrušení tejto trate malo rozhodnúť v priebehu nasledujúcich týždňoch. Trať by mala byť následne prenajatá občianskemu združeniu Zelená cesta, ktoré chce namiesto nej vybudovať cyklotrasu.

Ďalšou plánovanou akciou na tejto trati sú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezinách. Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti však zatiaľ nie je jasné, či sa ju ešte podarí zrealizovať.

Autor: Jaroslav Filo a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.