Aktuálne: Osud stupavskej trate je už nadobro spečatený

DEVÍNSKE JAZERO, STUPAVA – Osud stupavskej trate je definitívne spečatený. Nezmyselné rozhodnutie kompetentných totiž spôsobilo, že do Stupavy sa vlakom už nedostanete. V  uplynulých dňoch sa totiž začalo s fyzickou likvidáciou tejto trate, ktorá by podľa našich informácii mala byť ukončená už túto nedeľu. Koľajnice v Stupave sú už rozobrané. Neváhajte preto ani minútu a rýchlo si príďte nafotiť posledné zvyšky stupavskej trate, po nedeli už totiž bude neskoro.

Čo k tomu dodať – Vláda SR ešte v roku 2008 schválila uznesenie o podpore rozvoja verejnej dopravy pred individuálnou automobilovou dopravou. Paradoxné je, že v Stupave sa koľajová doprava ruší a ľudia budú musieť na ceste do / z Bratislavy stáť v zápchach.

Stručná história:

Trať bola uvedená do prevádzky 27. februára 1891.
Od 25. mája 1967 bola parná prevádzka nahradená motorovou a o 13 rokov neskôr došlo k zastaveniu osobnej dopravy. Nákladná doprava bola zastavená v roku 2003.
V čase narastajúcej automobilovej dopravy a dopravných zápach na ceste z / do Bratislavy – 25. marca 2008 rozhodlo Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácii o zrušení tejto trate.
Máj 2012: fyzická likvidácia tejto trate. 🙁

Za aktuálne informácie a fotky z cca km 2,3 ďakujeme Ing. Petrovi Fekiačovi.
Spracoval: Jaroslav Filo
Parte: Peter Vodička

4 Comments

  1. K tomu nieje čo dodať, mám tušenie, že takýto osud a bohužiaľ aj fyzická likvidácia čaká v blízkej budúcnosti aj ďalšie slovenské lokálky.

  2. no a v genereli dopravy BSk je stale zahrnuta a jednej verzii aj velmi zaclenena do siete.
    za toto rozhodnutie by mal niekto vysiet

  3. Enem či fyzická liquidácia bude dostatočne účinná … Či to netreba poistiť aj chemickou …?!

  4. No a teraz, keď nám odfajčili ďalšiu trať, máte vážení viac času a možností pripojiť sa k nám, záchrancom vrbovského „Čanga“ !
    Vyplakávajme, búrme sa, vzpierajme sa, odporujme, nadávajme !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.