Aktuálne: Opäť môžete hlasovaním podporiť KDHŽ – ide o veľa!

36. Vyzdobena halloweenska stanicka v CermeliKOŠICE- Jediná detská železnica na území Slovenska s jedinečnou a populárnou parnou lokomotívou Katkou opäť potrebuje podporu Vaších hlasov! Tentoraz ide o projekt vybudovania novej stanice v Čermeli.

Detská železnica v Košiciach je jedinou svojho druhu na Slovensku. Už od svojho vzniku v roku 1955 slúžila najmä deťom a mládeži a je jedinou, ktorá má detskú obsluhu. Je obľúbeným cieľom rodinných a školských výletov a s každoročnou 40-tisícovou návštevnosťou patrí medzi najnavštevovanejšie atrackcie v blízkosti Košíc aj napriek tomu, že zázemie má po zbúraní pôvodných staničných budov v prvej polovici 90. rokov viac ako provizórne.

Aj práve preto OZ DŽK pripravilo ďalší projekt, ktorý skvalitní pobyt na železnici. Je ňou replika pôvodnej staničnej budovy, ktorá v Čermeli stála v rokoch 1955-1991. Hlasovať zaň môžete na stránke www.vub.sk/komunitne-granty a hlasovanie bude prebiehať cez SMS s pomocou overovacích správ. Z jedného čísla je však možné poslať len jednu SMS, ostatné budú zamietnuté. Preto, ak môžete, oslovte známych! Hlasovanie prebieha do 20. novembra.

Žiaľ, pre záujemcov z ČR i zo zahraničia máme zlú správu: hlasovací systém akceptuje iba slovenské telefónne čísla (s predvoľbou +421), čiže hlasovanie zo zahraničia nie je možné.

Osem dobrých nápadov ako vylepšiť život komunít sa onedlho premení na realitu. Z každého kraja však víťazí iba jeden. Víťazné organizácie dostanú prostriedky na realizáciu svojich projektov vo výške 10 000 €, teda v prípade, ak by projekt KDHŽ vyhral, umožní to vybudovanie novej stanice v Čermeli. Preto – hlasujte, hlasujte, hlasujte! A najmä šírte ďalej!

Text & foto: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.