Aktuálne: Obnoviť detskú železničku pomáhajú dobrovoľníci

KOŠICE – Košická detská historická železnica nespí ani v jesenných mesiacoch. Okrem toho, že pravidelne premáva až do 4. novembra, intenzívne pokračujú aj práce na oprave historických vozidiel a úpravách areálu.

Hoci pred rokom už o takomto čase bolo na železničke pusto, z pozície nového dopravcu sme sa rozhodli, že sezónu predĺžime o dva mesiace. Zatiaľ sme radi, že verejnosť rozšírenú ponuku kvituje a ak nie je mimoriadne zlé počasie, jazdy vláčikom v hojnom počte využíva,“ hovorí riaditeľ KDHŽ Ľubomír Lehotský. Ako ďalej uviedol, život na železničke sa nezastaví ani v zimných a jarných mesiacoch. Okrem niekoľkých jázd vláčika budú nadšenci opravovať vagóniky a mašinky.

Významnou mierou im v tomto úsilí budú pomáhať aj dobrovoľníci zo spoločnosti T – Systems Slovakia. Už na prvej brigáde v sobotu 27. októbra sa ich v upršanom a chladnom počasí zišlo takmer 15. Časť z nich opaľovala a obrusovala starý náter letného vagóna a časť nadšencov pomohla pri úprave nového štrkového podkladu na stanici Čermeľ.

Cítime sa Košičanmi a preto nám záleží na záchrane rozvoji takej významnej pamiatky, akou je  Košická detská historická železnica,“ povedal jeden z dobrovoľníkov, ktorý do Čermeľa prišiel aj navzdory nepriaznivému počasiu.

Veľmi si vážime podporu spoločnosti T – Systems Slovakia, ktorá sa rozhodla podporiť detskú železnicu. O to viac nás teší, že sa vo firme našlo aj toľko ochotných ľudí, ktorí prišli v čase osobného voľna pomáhať s opravou železničky. Som presvedčený, že v Košiciach vznikne zdravé podhubie dobrovoľníkov z celého mesta a nadobudne minimálne také rozmery, aké svojho času pomohli zachrániť unikátnu lesnú železnicu v Čiernom Balogu,“ dodal Ľubomír Lehotský.

Podobná brigáda by sa mala uskutočniť najbližšie 17. novembra všetci ste srdečne vítaní.

Autor: Mgr. Igor Holéczy, OZ Detská železnica

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.