Aktuálne: Obnovenie osobnej dopravy na trati ŽSR č. 195 Bánovce nad Ondavou – Veľké Kapušany

VÝCHODNÉ SLOVENSKO – Trať ŽSR č. 195 Bánovce nad Ondavou – Veľké Kapušany po vyše 6 rokoch opäť ožije. Národný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. od 9. júna 2019 zavádza na tejto trati 4 páry osobných vlakov. Spoje sú primárne určené pre cestujúcich do školy a zamestnania, ktorí dochádzajú do Košíc, preto budú premávať v pracovných dňoch v čase rannej a poobedňajšej dopravnej špičky.

Vlaky zabezpečia v železničnej stanici Bánovce nad Ondavou prípoj na / od regionálnych expresov na trati Košice – Humenné. Vlaky budú premávať so samoobslužným výpravným systémom čo znamená, že cestujúci nastupuje do vlaku s cestovným lístkom a v prípade papierového cestovného dokladu si ho označí v označovači. Lístky je možné zakúpiť si v ktorejkoľvek pokladnici Železničnej spoločnosti Slovensko, prostredníctvom SMS, mobilnej aplikácie Ideme vlakom, e-shopu ZSSK na www.zssk.sk, prípadne u rušňovodiča. Cestujúci s nárokom na bezplatnú prepravu sa prepravuje na základe predloženia preukazu na bezplatnú prepravu.

Železnice Slovenskej republiky v súvislosti s obnovou osobných vlakov do Veľkých Kapušian vykonali v obci Dúbravka rekonštrukciu budovy čakárne železničnej zastávky a úpravu nástupišťa.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Obec Dúbravka

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.