Aktuálne: Obľúbené Korýtko začne opäť jazdiť už túto sobotu

RUŽOMBEROK – Už v sobotu 29. júna 2019 sa začína druhá sezóna prevádzky historického vláčika Korýtko s cyklovozňom. Jazdiť bude vo všetky prázdninové víkendy až do 1. septembra 2019, z hlavnej stanice v Ružomberku po Zápalkáreň – v blízkosti výpadovky z mesta na Donovaly.

Zo železničky sa turistická atrakcia nestala len na konci svojej existencie v roku 1974, ale aj po jej čiastočnom oživení v lete minulého roka. „Legendárna a v minulosti veľmi obľúbená železnica nám ožila minulý rok po rokoch nečinnosti. Bohužiaľ celá trať z Ružomberka sa nám nezachovala. S partnermi sme vzkriesili aspoň trojkilometrový úsek trate, ktorý je peknou atrakciou pre dovolenkárov a prázdninujúcich. V minulom roku sme previezli vláčikom takmer 5 600 platiacich návštevníkov,“ povedal Miroslav Klíma, jeden z aktivistov vďaka, ktorým vláčik Korýtko ožil.

„V záujme zatraktívnenia projektu sme pripravili počas prázdnin na každú sobotu tematické podujatia, ktoré upozornia na význam železničky a tiež na prírodné a kultúrne danosti okolia Revúckej doliny. Už teraz v sobotu to bude program s názvom Korýtkominifest. Následne nás čaká napríklad deň papierenského priemyslu, modelársky deň, piknik s Korýtkom, pivná sobota a iné,“ priblížila riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

V tomto roku bude na tejto trati premávať historický motorový vozeň 811 s kapacitou 48 miest na sedenie s nákladným vozňom prispôsobeným na prepravu bicyklov. Cena za prevoz vláčikom je symbolická. Dospelí zaplatia 1,- €, deti, dôchodcovia a občania s ŤZP, ŤZP-S zaplatia polovicu. Preprava kočíkov a bicyklov je zadarmo.

Projekt Korýtko – vlakom a bicyklom spolu s mestom Ružomberok a aktivistami realizuje OOCR Región Liptov. Použije naň prostriedky aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 11 500,- €.

 

Korýtko MiniFest 2019

Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov, Korytnická železnica a SCK Liptov vás pozývajú na podujatie Korýtko MiniFest 2019, ktoré sa uskutoční už túto sobotu 29. júna 2019 v rámci slávnostného otvorenia novej sezóny na železničke. Od 09:00 sa budete môcť každú celú hodinu zviesť vlakom z Hlavnej stanice na Stanicu Zápalkáreň, kde sa o 10:30 začne samotné podujatie. Počas celého dňa budú prebiehať tvorivé dielne pod záštitou Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu s témou Fullovo Korýtko. Rodiny s deťmi sa môžu zapojiť do súťaže na bicykloch a k dispozícii budú aj organizované testovacie jazdy na elektrobicykloch. Poobede sa môžete tešiť na vystúpenie RBK Junior Jazz Band a samozrejme country skupiny Korýtko. Organizátori podujatia nezabudli ani na občerstvenie pre návštevníkov.

Program podujatia:
10:00 Otvorenie podujatia
10:30 – 14:00 Rodinná cyklosúťaž
10:30 – 16:00 Tvorivé dielne Fullovo Korýtko
10:30 – 16:00 Promojazdy na e-bikoch
14:00 – 14:30 Vyhodnotenie rodinnej cyklosúťaže
14:30 – 15:15 RBK junior Jazz Band
15:15 – 16:00 Country skupina Korýtko

 

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Archív (rkvleckar@centrum.sk)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.