Aktuálne: Nová turistická sezóna na železnici v Prahe a v Stredočeskom kraji

PRAHA, STREDOČESKÝ KRAJ – Tohtoročná jarná sezóna na železnici je plná noviniek. Začnú jazdiť nové turistické vlaky z Prahy do Brd i Českého raja, opäť pôjdu cyklovozy na Posázavský pacifik, Praha i Stredočeský kraj pripravujú prevádzku nových historických vlakov KŽC a už do piatej sezóny vstúpi rodinný výletný vlak Cyklohráček. Na ďalších turistických vlakoch sa objavia legendárne motorové lokomotívy Bardotky a cestujúci dostanú po prvý krát do ruky Zážitkového sprievodcu Pražskej integrovanej dopravy. Od 1. apríla 2018 sa výrazne zvýši počet železničných staníc ČD, ktoré ponúknu cestujúcim cestovné lístky Pražskej integrovanej dopravy.

„Od 1. apríla sa plošne rozšíri možnosť nákupu cestovných lístkov Pražskej integrovanej dopravy do všetkých osobných pokladní ČD, ktoré sa nachádzajú v staniciach zapojených do systému Pražskej integrovanej dopravy. Okrem cestovných lístkov ČD dostanú ľudia v 93 staniciach priamo od pokladníkov aj cestovné lístky PID, ktoré sú cenovo výhodnejšie,“ povedal námestník primátorky a pražský radný pre dopravu Petr Dolínek. „Doteraz to šlo v 28 staniciach, kde sme s ČD túto službu testovali, teraz k nim pribudne ďalších 65 staníc.“

Najväčšou novinkou tohtoročnej sezóny je Cyklovlak Brdy a pravidelný víkendový rýchlik z Prahy do Českého raja a Prachovských skalCyklovlak Brdy zvládne odviesť niekoľko desiatok bicyklov a dovezie cestujúcich do Jinců, Příbrami a Březnice, odkiaľ je to už len kúsok na krásne cyklistické trasy Brd,“ hovorí František Petrtýl, radný Stredočeského kraja pre oblasť dopravy. „Do rady Stredočeského kraje taktiež mieri návrh na objednanie nových historických vlakov KŽC a taktiež obnovenie pravidelnej prevádzky na trati Čelákovice – Mochov,“ dodal Petrtýl.

„Rád by som upozornil aj na stále obľúbenejší Cyklohráčektento rok vstúpi už do piatej sezóny, vozí výletníkov a hlavne rodičov s deťmi z Prahy okolo Okoře do Slaného. Tento rok po prvý krát išiel v sobotu 24. marca a rodičia s deťmi sa v ňom ani na chvíľu nenudili,“ hovorí riaditeľ ROPID Petr Tomčík. Dohodli sme sa s Českými dráhami na ďalšom nasadzovaní legendárnych Bardotiek. Sú to unikátne československé lokomotívy zo 60-tyh rokov, za ktorými sa kvôli ich nezameniteľnému zvuku motoru schádzajú železniční nadšenci z celého sveta. Budú voziť cestujúcich na trati Posázavského pacifiku a teraz sa objavia na Cyklovlaku Brdy z Prahy do Březnice.

„Každý, kto bude vyrážať na výlet vlakom v Prahe alebo Stredočeskom kraji by sa určite mal pozrieť taktiež na cenu cestovných lístkov Pražskej integrovanej dopravyPočet spojov, kde cestovné PID platí, sa neustále rozširuje a v drvivej väčšine prípadov je to spôsob ako cestovať lacnejšie,“ upozorňuje riaditeľ Integrovanej dopravy Stredočeského kraje (IDSK) Pavel Procházka. „Aby sme ale nehovorili len o špeciálnych turistických vlakoch, tento rok sme na mnohých tratiach objednali aj ďalšie víkendové vlaky pre bežné cestovanie. Viac vlakov jazdí napríkald na hrad Okoř do Noutonic, na Posázavskom pacifiku, na trati z Mělníka do Mšena alebo třeba z Kralup nad Vltavou do Slaného i Velvar.“

Rok 2018 bude taktiež v znamení osláv 100. výročia vzniku Československej republiky. „Pri tejto príležitosti pripravujeme mnoho zaujímavých akcií. Po republike vrátane Stredných Čiech bude napríklad jazdiť tzv. Prezidentský vlakV ňom budú radené vagóny, ktoré vozili československých a českých prezidentov. Na 28. septembra pripravujeme špeciálny parný vlak do Lužné u Rakovníka a oslavy stého výročia vzniku republiky potom zakončíme tesne pred Vianocami jazdou protokolárneho vlaku, ktorý pripomenie príchod T. G. Masaryka z Rakúska do Prahy,“ uzatvára informácie o tohtoročných železničných akciách Jiří Ješeta, riaditeľ odboru obchodu osobní dopravy Českých dráh.

Zaujímavé akcie prehľadne v novom sprievodcovi

Veľkou novinkou tohto roka je Zážitkový sprievodca Pražskej integrovanej dopravy, ktorý vychádza vo forme prehľadnej brožúry. Obsahuje všetko, čo by pravidelných i sviatočných výletníkov mohlo zaujímať:

 • Vôbec po prvý krát sa verejnosti  dostáva do rúk súhrnný kalendár všetkých mimoriadnych jázd a tematických akcií v Prahe i v Stredočeskom kraji, doplnený o mapu zážitkov.
 • Sprievodca obsahuje prehľad všetkých pravidelných rekreačných spojov. Okrem návštevníkov hlavného mesta ho ocenia i Pražania, ktorí doteraz neobjavili kúzlo vltavských prievozov, električkovej retrolinky č. 23 alebo nezažili výhľad na mesto z Pražského motoráku.
 • Zľavové kupóny doplňujú podrobnú kapitolu tipov na zaujímavé výletné destinácie. ľudia vďaka nim môžu získať množstvo zliav a výhod v múzeách alebo v zooparku.
 • Zážitkového sprievodcu Pražskou integrovanou dopravou si môžete stiahnuť TU.

Novým výletným vlakom do Českého ráje

Motorová súprava Českých dráh otvorila 24. marca novú sezónu výletných vlakov pod kopce Českého raja. Mimoriadny turistický spoj z Prahy cey Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova pôjde po novom sobotu, nedeľu a sviatok. Ponúkne tak ideálne spojenie pre turistov a cykloturistov, ktorým umožňuje pohodlne navštíviť impozantné Prachovské skaly, zámok Hrubá Skála, zrúcaninu hradu Trosky, zámockú záhradu v Kopidlně a ďalšie atrakcie Českého raja.

Vlak pôjde o 08:38 z pražského hlavného nádražia a do Turnova dorazí o 11:19. Na spiatočnú cestu sa vydá o 16:41 a do Prahy príde o 19:13, a to o cez víkendy a sviatky až do 28. septembra.

Stále atraktivne Brdy dostanú nový víkendový cyklovlak

Na stále rastúcu popularitu pohoria Brdy medzi turistami Stredočeský kraj reaguje novým víkendovým vlakom z Prahy cez Příbram do Březnice. Je určený nie len cyklistom, ktorým ponúkne jednoduchý spôsob prepravy bicykla až pod brdské kopce, ale aj všetkým výletníkom, ktorých láka banícka história mesta Příbrami a pešie túry po okolí.

Pre nadšencov dopravy bude atraktívna aj samotná súprava,ktorá bude vedená motorovou lokomotívou rady 749, prezývanou Bardotka. Vo vlaku bude radený vozeň prispôsobený na prepravu bicyklov. Spoj s názvom Cyklo Brdy premáva od 24. marca v sobotu a v nedeľu až do konca septembra, vždy o 08:46 z Prahy hlavného nádražia. Cesta do Březnice bude trvať presne dve hodiny a späť do metropoly vyrazí vlak o 17:23. Medzi Prahou a Příbramí je možné využiť aj cestovné lístky Pražskej integrovanej dopravy.

Do Brd i cyklobusom z Dobřichovic

Vyznavači cykloturistiky ocenia návrat tradičného cyklobusu, ktorý v tomto roku odvezie výletníkov s koly do brdských lesov už po 16. krát. Trasa autobusu zostáva rovnaká ako v minulosti: z parkoviska vedľa stanice v Dobřichovicích sa autobus vydá cez Černolice, Řitku, Mníšek pod Brdy do Kytína a po rovnakej trase sa vráti späť. V Dobřichovicích spoj naväzuje na vlaky linky S7, vďaka čomu je dostupný širokému okruhu cestovateľov nie len z Prahy, ale i Stredočeského kraja.

Linka je v prevádzke cez víkendy a sviatky od 7. apríla do 7. septembra. Odchody autobusu z Dobřichovicsú každé 2 hodiny od 08:45 do 16:45 (posledný končí v Mníšku); späť z Kytína každých 120 minút od 09:40 do 15:40. Celú trasu spoj prejde za 33 minút a prepraví až 25 bicyklov. V cyklobuse i vo vlakoch linky S7 platia aj cestovné lístky Pražskej integrovanej dopravy, ktoré zabezpečujú plynulý prestup na jediný cestovný doklad. Vo vlakoch sa bicykle prepravujú podľa tarify ČD (30,- Kč pre jazdu do 50 km). V cyklobuse zaplatia cestujúci za bicykel 16,- Kč.

Aj v tomto roku odvezie malých výletníkov Cyklohráček na Okoř a do Slaného

Vyraziť na výlet a počas cesty zažiť kopec zábavy – o to sa opäť postarajú animátori vlaku plnom hier a zábavy. Od 24. marca do 28. septembra cez víkendy a sviatky vyrazí z Prahy okolo hradu Okoř do Slaného. Okrem vozňov na prepravu bicyklov odvezie aj vagón plný hračiek, drevených hier a balónov a pôjde po turisticky atraktívnej trase cez Smíchov (severné nástupište), Hostivici, Středokluky, Podlešín až do Slaného.

Výletníci sa môžu kochať výhľadmi na Prahu z Pražského semmeringu či sledovať prírodu okolo hradu Okoř. Sedemkrát za sezónu dokonca Cyklohráček navštívi aj Zlonice s možností miestneho železničného múzea – prvá jazda sa tam uskutoční už 28. apríla.

Odjazdy z Prahy sú o 09:03 a 12:58 späť zo Slaného Cyklohráček odchádza o 11:01 a 16:55.

Vo vlaku platí tarifa ČD i Pražskej integrovanej dopravy. Pri ceste z Prahy do Slaného (pásmo 4) bude cestujúci potrebovať cestovný lístok na 8 pásiem za 62,- Kč (deti za 31,- Kč), a v prípade že už má Lítačku pre Prahu (pásma P, 0, B), bude postačovať označenie cestovného lístka pre 4 pásma za 32,- Kč (deti za 16,- Kč).

Bardotka v plnej kráse na výletných vlakoch

Máloktoré československé vozidlo si získalo srdce železničných nadšencov tak, ako motorová lokomotíva typu T478.1 z polovice 60. rokov. Tieto stroje rýchlo získali prezývku Bardotka podľa charakteristického tvaru prednej kapoty, pripomínajúcej krivky filmovej hviezdy Brigitte Bardot v dobe jej najväčšej slávy. Dnes už síce zamračene vyzerajúce lokomotívy jazdia v pravidelnej premávke len veľmi výnimočne, o to cennejšia je ale pre fanúšikov možnosť stretnúť sa s nimi na vybraných turistických vlakoch počas celej letnej sezóny.

Práve Bardotky stretnú cestujúci na malebnej trase Posázavského pacifiku, vedúceho z Prahy údoliami riek Vltavy a Sázavy. Z Prahy hlavného nádražia pôjde Bardotka cez víkendy a sviatky o 09:23 do Čerčan, odkiaľ sa vydá na spiatočnú cestu cestu o 15:37.

Ďalšou možnosťou k stretnutiu s Bardotkou bude nový turistický vlak Cyklo Brdy z Prahy do Březnice, ktorý bude jazdiť cez víkendy a sviatky o 08:46 z hlavného nádraží.

Cyklovozne na Posázavskom pacifiku

Počet cyklistov vo víkendových vlakoch neustále rastie, a tak v tomto roku opäť vyrazia na Posázavský pacifik aj vlaky so špeciálnymi cyklovozňami.

Pôjdu z Prahy do Dobříše cez víkendy a sviatky o 08:55 a 10:25, späť z Dobříše budú mať odchod o 16:34 a 17:36. Ďalší vozeň na prepravu bicyklov sa objaví ba spojoch z Prahy do Čerčan cez Týnec nad Sázavou. Z Prahy pôjde v sobotu o 08:55 (v nedeľu o 10:55) a 16:25. Späť z Čerčan poslúžia cyklistom vlaky o 14:05 a 18:08.

Jarné akcie Pražskej integrovanej dopravy

Pražská integrovaná doprava aj tento rok otvorí novú turistickú sezónu akciami určenými pre celú rodinu, ktoré potešia nie len nadšencov dopravy. Okrem veľmi obľúbených tematických akcií v pražskom metre sa víkendy ponesú v mimoriadnych jazdách parných vlakov a historických autobusov.

 • 14. apríla si prídu na svoje fanúšikovia silných motorov na Dni autobusov v Letňanoch, kde sa ukáže cca 41 autobusových dopravcov v systéme PID. prehliadku budú doprevádzať jazdy historickými autobusmi autobusmi a program pre malých i veľkých.
 • 12. mája zavíta para do Mladé Boleslavi, kde mimoriadny vlak z Nymburka zahájí Stredočeský železničný deň. Pripravený program zahrňuje i výstavu historických koľajových vozidiel, autobusov a jazdy po okolí mesta.
 • 2. júna oslávime s najmenšími cestujúcimi Medzinárodný deň detí vo veľkom štýle. Zo stanice Praha-Braník budú premávať mimoriadne parní i motorové vlaky na okružní jazdy po metropole a unikátnou príležitosťou bude jazda po vlečke depa Kačerov, ktorá spojuje železnicu so sieťou metra. Do kačerovského depa pôjde aj historická súprava metra a bude sa možné odviesť aj historickými električkami a autobusmi.

KŽC plánuje nové vlaky pre turistov i pravidelných dochádzajúcich

Spoločnosť KŽC Doprava od apríla plánuje rozšírenie svojej prevádzky na linkách v systéme Pražskej integrovanej dopravy. K mestskej linke S34, ktorá premáva v pracovných dňoch medzi Masarykovým nádražím a Čakovicemi, by mohla pribudnúť od 3. apríla aj nová vlaková linka S24 z Čelákovic do Mochova, kde pravidelné vlaky nejazdili takmer 20 rokov. Nové vlaky by mali jazdiť v pracovných dňoch 6x v každom smere, vďaka čomu vzniká nové pohodlné spojenie z Mochova až na pražské Masarykovo nádražie za 38 minút vďaka rýchlym prestupným väzbám v Čelákovicích.

Okrem novej linky pokračuje i celoročná víkendová prevádzka Pražského motoráku z hlavného nádražia do stanice Praha-Zličín, a celá rada víkendových nostalgických liniek v regióne, na ktorých platia cestovné lístky Pražskej integrovanej dopravy:

 • Podlipanský motoráčik od 30. júna do 26. augusta spojuje stredočeské obce Pečky, Kouřim a Bečváry.
 • Ranní vtáci môžu využiť Posázavský motoráčik údolím Sázavy s odjazdom o 07:38 v sobotu (10:33 v nedeľu) z Prahy do Čerčan, a to od 31. marca do 28. septembra.
 • Severným smerom vypravuje KŽC z Prahy od 30. marca Kokořínský rýchlik cez Neratovice do Mšena v oblasti Kokořínska. Spoj je určený pre návštevu kokořínského panstva a baní i mesta Mělníka.
 • Pošumavský rýchlik je určený pre výlety do južných Čiech. Historický motorový vozeň bude voziť cestujúcich od júna do konca augusta, vždy v sobotu z Prahy cez Příbram a Strakonice do Volar a v nedeľu, s prihlaidnutím na predĺžené víkendy počas leta.
 • Rakovnický rýchlik nechá od 30. marca do 28. septembra zaspomínať si na 70. roky vďaka autentickej retrosúprave ČSD s motorovou lokomotívou Bardotka, ktorá absolvuje jazdu z Prahy hlavného nádražia do Rakovníka za necelé dve hodiny, so zastávkou v blízkosti štátneho hradu Křivoklát.
 • Od 2. júna poskytne Podtrosecký rýchlik ešte viac možností pre výlety v Českom raji. Súprava zo 60. rokov bude jazdiť z Prahy cez Mladou Boleslav až do Jičína k Prachovským skalám.

Nostalgické vlaky ČD v Prahe a Sredočeském kraji

Tak ako v minulých rokoch, aj na tohtoročnú turistickú sezónu pripravujú České dráhy pestrú ponuku nostalgických jázd. „Cestujúci zavítajú na atraktívne miesta a akcie v stredných Čechách a pripomenú niektoré významné historické udalosti. Na týchto akciách spolupracujeme s celou radou partnerov, ktorí nám pomáhajú s organizáciou,“ hovorí Jakub Goliáš, riaditeľ Regionálneho obchodného centra ČD v Prahe.

Milovníci železničnej nostalgie sa tak budú môcť vypraviť parným vlakom na Řípskou púť (21. apríla), na Audienciu u Karla I. do Brandýsa nad Labem (28. apríla), alebo na Svätoanenský jarmok v Žlebech (21. júla). Chýbať nebudú ani tradičné jazdy po trati Posázavského pacifiku (26. mája a 1. septembra do Vlašimi, 23. júna a 7. septembra do Sázavy a 18. septembra do Kácova) alebo obľúbený Vlak na Dobříš (19. mája).

Aj v tomto roku sa bude možné odviesť parnými vlakmi na hrad Křivoklát. České dráhy prirpavujú jazdy na Veľkú noc (31. marca a 1. apríla), na akciu Křivořezání (4. augusta) a Křivoklání (29. októbra) a taktiež počas adventu (15. a 16. decembra). Zďaleka najväčší význam ale bude mať slávnostná jazda 28. septembra pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky. Tento vlak bude začínať na hlavnom nádraží a v súprave bude okrem historických vozňov, ktoré pravidelne radímee do křivoklátských expresov, zaradený aj Masarykov salónny vozeň,“ zdôrazňuje Jakub Goliáš. Cieľovou stanicou tohoto vlaku bude rovnako ako v prípade bežných křivoklátských expresov Lužná u Rakovníka. na sviatok 28. septembra tu bude pripravenýslávnostný program.

Do Lužnej, kde sídli železničné múzeum Českých dráh s unikátnou expozíciou historických vozidiel, pôjdu z Prahy aj ďalšie vlaky, a to na zahájenie (5. a 6. mája) a ukončenie sezóny (6. a 7. septembra). Okrem toho sú v pláne aj ďalšie nostalgické vlaky, ktoré budú začínať v Lužnej a cestujúcich zavezú napríklad do depozitáru Národného technického múzea v Chomutove, do Berouna, Kralovic alebo Kolešovic.

Na nostalgické jazdy nebude treba ísť ďaleko za Prahu, veľa akcií bude totiž priamo v hlavnom meste. Fanúšikovia železnice sa môžu tešiť na tradičné akcie ako sú Deň detí na nádraží v Prahe-Braníku (2. júna), Regionálne deň železnice v staniciach Praha-Smíchov a Praha-Uhříněves (15. októbra) alebo Mikulášske vlaky (1. a 2. decembra).

Podrobný prehľad nostalgických jázd nájdete na webe www.cd.cz/nostalgie a www.cd.cz/zazitky.

ČD oslávia 100. výročie vzniku Československej republiky

Množstvo tohtoročných akcií Českých dráh sa ponesie v znamení 100. výročia vzniku Československej republiky. Národný dopravca chystá niekoľko projektov, ktoré pripomenú nie len históriu samotných štátnych dráh, ale i úlohu, ktorá v priebehu dejín republiky železnica zohrala.

„České dráhy sú hrdým nositeľom histórie železničnej dopravy na území nášho štátu a odkazu našich predkov. Preto je nám cťou pripraviť k tomuto jedinečnému jubileu sériu aktivít, ktoré storočné výročie vzniku našej zeme a Československých štátnych a neskôr Českých dráh pripomínajú,“ uviedol Jiří Ješeta, riaditeľ odboru obchodu osobnej dopravy ČD.

Udalosti nebudú sústredenú len koncentrované a koniec septembra, naopak budú rovnomerne rozložené do celého „osmičkového“ roku. Podrobnosti o všetkých plánovaných akciách, ale aj zaujímavé informácie o histórii dráh nájdu nadšenci železnice od apríla na špeciálnych stránkach www.cd.cz/100„V októbri vydáme knihu História štátnych dráh 1918 – 2018, ktorú pripravujeme spoločne slovenským národným dopravcom ZSSK,“ doplnil Jiří Ješeta. Celou kampaň doprevádza logo „100 let spolu“.

Špeciálne vlaky pri príležitosti výročí 100 let od vzniku Československa

 • Prezidentský vlak – spoločný projekt Českých dráh a Národného technického múzea. Špeciálnaí súprava, v ktorej budú radené aj salónne vozne, ktoré vozili československých prezidentov, úôjde na konci júna do vybraných destinácií v Českej republike i na Slovensku. Vo vlaku bude i expozícia venujúca sa cestám prezidentov. Svoju cestu tento vlak ukončí na začiatku septembra. Termíny budú upresnené.
 • Legiovlak – projekt Československej obce legionárskej a množstva partnerov vrátane ČD, ktorý si predsavzal vytvoriť vernú repliku legionárského vlaku z obdobia rokov 1918 – 1920, kedy na Transsibírskej magistrále v Rusku prebiehali vojnové oeprácie československých légií. Na svoju tohtoročnú púť sa Legiovlak vydal 15. mara. Termíny a miesta sú uvedené na webe Legiovlaku.
 • Protokolárny vlak na Národný deň železnice september 2018 v Českých Budejoviciach. Národný deň železnice bude tematicky ladený k oslavám 100. výročia vzniku Československej republiky. Na mieste bude možné vidieť unikátne historické stroje, ktoré sa významne podieľali na písaní histórie českej železnice.
 • Špeciálny vlak Praha – Lužná u Rakovníka – výročná jazda špeciálneho parného vlaku z Prahy do Lužnej u Rakovníka v štátny sviatok 28. septembra.
 • Masarykov vlak – rekonštrukcia slávneho návratu T. G. Masaryka z exilu vlakom. Súprava pôjde z Rakúska cez Horní Dvořiště, České Budejovice, Veselí nad Lužnicí a Tábor do Prahy. Akcia prebehne v úzkej spolupráci s Československou obcou legionárskou, Národným technickým múzeom a mestami na trase vlaku. Termín akcie je 21. – 22. decembra 2018.

Ďalšie akcie ČD v rámci osláv 100. výročia vzniku ČSR

 • Po stopách Masaryka – komentované prehliadky Vládneho salónu na pražskom hlavnom nádraží a Masarykovho salónu na Masarykovom nádraží. pripravené budú každú poslednú sobotu v mesiaci od 28. apríla do 29. decembra a počas ďalších pravidelných akcií (napr. Dňoch európskeho kultúrneho dedičstva alebo festivale Open House) od 10.00 do 17:00.
 • Vydanie knihy História štátnych dráhh 1918 – 2018.
 • Z Národného archívu budú zapožičané filmy o histórii železnice. Postupne budú pridávané na YouTube profil Redakce ČD.

Na organizácií osláv České dráhy spolupracujú okrem iných aj s nákladným dopravcom ČD Cargo, Národným technickým múzeom, Železničnou spoločnosťou Slovensko, agentúrou Czech Tourism, Stredočeským krajom, Správou železničnej dopravnej cesty a Železnicami Slovenské republiky.

Výjazdné a zvláštne vlaky Českých drah – jazdy na mieru

Zázemie a skúsenosti národného dopravcu umožňuje Českým dráham zabezpečovať dopravnú obslužnosť v rámci celej České republiky, ale aj realizovať špeciálne vlaky podľa priania zákazníka. Okrem riešenia spojov ČD ponúkajú palubný catering JLV a sprievodné služby v staniciach v ČD Lounge a salónoch.

Vo vlaku je možné usporiadať štandardné i neštandardné stretnutia – firemné akcie, výjazdové zasadnutia, prezentácie, teambuildingy, alebo filmovanie, súkromné oslavy i svadby. Ponúkame zostavenie vlakov podľa priania zákazníka a jazdy po vybraných trasách. Dokážeme vypraviť vlak pre rôzne veľkú skupinu osôb a prísť čo najbližšie k miestu ďalšieho sprievodného programu,“ hovorí Jiří Ješeta, obchodný riaditeľ Českých dráh a doplňuje: „Vlak môže byť zostavený z modrných alebo historických vozidiel, ktorými České dráhy v dostatočnej miere disponujú. Zákazníci tak môžu zvoliť napríklad cestu klimatizovaným konferenčným vozňom, parným vlakom nebo unikátnym motorovým vozňom Strieborný šíp.“

Mimoriadne a nostalgické vlaky si môžete objednať na generálnom riaditeľstve Českých dráh, odbore obchodu osobnej dopravy, nábř. Ludvíka Svobody 1222, 110 15 Praha 1, obchod@gr.cd.cz.

Zdroj: Tlačová správa Pražskej integrovanej dopravy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.