AKTUÁLNE | Nostalgické linky 41 a 42 budú do ulíc Prahy opätovne vypravené koncom marca

PRAHA – Dopravný podnik hlavného mesta Praha informuje, že z dôvodu nepriaznivej epidemickej situácie a očakávaného poklesu cestujúcej verejnosti, je premávka nostalgickej linky č. 42 dočasne pozastavená. Do ulíc mesta bude opätovne vypravená v sobotu 26. marca.

Okružná trasa linky bude rovnaká ako v minulom roku. Z Dlabačova povedie okolo hlavných pamiatok, vďaka čomu môžu návštevníci Prahy túto linku využívať nielen na prechádzku centrom zaujímavými historickými vozidlami, ale aj ako spojnicu najväčších turistických atrakcií na princípe hop-on, hop-off .

Linka číslo 42 bude premávať cez víkendy a sviatky od 10:00 do 17:00 v 40-minútovom intervale na trase Dlabačov – Pohořelec – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Právnická fakulta – Čechův most – Dlouhá třída – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Jindřišská – Václavské náměstí – Vodičkova – Lazarská – Národní třída – Národní divadlo – Újezd – Hellichova – Malostranské náměstí – Malostranská – Královský letohrádek – Pražský hrad – Brusnice – Pohořelec – Dlabačov.

Cestovné je 200,- Kč, jazdná doba 41 minút.

Od rovnakého dátumu sa obnovuje prevádzka sezónnej linky číslo 41 (pôvodne 43), ktorá spája dve spolupracujúce múzeá – Múzeum mestskej hromadnej dopravy a Národné technické múzeum.

Linka číslo 41 bude premávať cez víkendy a sviatky od 10:00 do 17:00 v hodinovom intervale na trase Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Sparta – Letenské náměstí – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Planetárium Praha – Strossmayerovo náměstí – Nábřeží Kapitána Jaroše – Nábřeží Edvarda Beneše – Malostranská – Pražský hrad – Vozovna Střešovice.

Jednosmerné cestovné je 50,- Kč celé, resp. 30,- Kč zľavnené. Denný lístok stojí 100,- Kč celý, resp. 60,- Kč zľavnený. Zľavnené cestovné platí pre deti a mládež do 15 rokov, občanov s ŤZP a seniorov nad 70 rokov. Cestovný poriadok oboch liniek vám samozrejme včas prinesieme.

S historickou električkou sa ale budete môcť odviezť aj počas zimy. Až do 20. marca budú počas víkendov vypravované na pravidelnú linku číslo 2 (Sídlišté Petřiny – Nádraží Braník a späť). Tento víkend sú na túto linku nasadené električky T2. Na štvrtom poradí dnes jazdí voz #6003 a v nedeľu #6004. Na Na siedmom poradí jazdí najstaršia električka T3SU #7001 a v nedeľu #7269 (v minulom roku opravený voz).

Počas víkendových dní zároveň môžete navštíviť aj Múzeum MHD otvorené od 09:00 do 17:00. Vstupné je 100,- Kč, deti a mládež do 15 rokov a seniori nad 65 rokov zaplatia 60,- Kč. Rodinný lístok pre 2 dospelých a max. 3 deti je za 150,- Kč, osoby s ŤZP majú vstup zdarma.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Dopravný podnik hlavného mesta Praha a archív

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.