Aktuálne: Nechceme búranie, ale rekonštrukciu

petice-nádražie 1MLADÁ BOLESLAVA – My, dolu podpísaný občania, nesúhlasíme s demoláciou hlavného nádražia v Mladé Boleslavi a apelujeme na jej zachovanei a rekonštrukciu. Budova hlavného nádražia je neodmysliteľne spätá s s novodobou históriou mesta už po celých 150 rokov, bola svedkom jedinečných osudov rady Boleslavanů a predstavuje tradičnú podobu tohto typu objektu. Nechceme sa zmieriť s nezodpovedným priestupom, kde je dlhodobé zanedbávanei odkazu našich predkov považované za dôvod, pre ktorý je potrebné kultúrnu hodnotu úplne zničiť. Podľa nášho názoru je uverejnený projekt novej nádražnej budovy z hľadiska utvárania podoby danej lokality nevhodný. Množstvo príkaldov z iných miest nás vedie k presvedčeniu, že rekonštrukcia existujúcej historickej budovy hlavného nádražia v Mladé Boleslavi je optimálna z architektonického, ekonomického i spoločenského  hľadiska.

Petiční výbor:
– Jiří Filip, Havlíčkova 1204, Mladá Boleslav
– Mgr. Radek Kotlaba, Nerudova 563/5, Mladá Boleslav
– Bc. Jan Cindr, Viničná 528, Mladá Boleslav

petice-nádražie 1

K petícií sa m§žete pripojiť aj vy a to jej podpisom na stránkach: http://petice-nadrazi.webnode.cz/index/ a http://www.mbzs.net/

Podrobnejšie informácie získate e-mailom na: petice-nadrazi@email.cz

petice-nádražie 2

Spracoval: Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.