Aktuálne: Mikulášska výstava historických železničných vozidiel

PC040289BRATISLAVA – Už niekoľko rokov býva zvykom, že v období Mikuláša sa na Hlavnej stanici koná výstava historických železničných vozidiel Albatros klubu RD Bratislava a ani tento rok nebol výnimkou. Na 6. nástupišti totiž až do 5. decembra môžete obdivovať súpravu nostalgického vlaku 498.104 „Albatros“ + služobný vozeň ČSD F 9-2309 + reštauračný vozeň 54 56 86-41 028-8 WR + salónny prezidentský vozeň 51 56 89-80 084-2 Salon + modelársky vozeň KŽM Komárno 80 56 09 20307-2.

Po nastúpení do historického reštauračného vozňa je pre Vás prirpavené občerstvenie v podobe klobásky, párkov, goffri, vareného punču, červeného vína, alkoholických i nealkoholických nápojov. Tričká, šálky, knihy, puzzle, magnetky, či pohľadnice. To všetko si môžete zakúpiť ako malú spomienku na túto výstavu. K dispozícií sú však aj cestovné lístky na mikulášsku jazdu do Trenčína, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 6. decembra.

PC040292
V historickom reštauračnom vozni sa môžete občerstviť, zakúpiť si propagačné materiály a lístky na mikulášsku jazdu do Trenčína

V ČSD vozni Klubu železničných modelárov Komárno sa môžete pokochať veľkolepým modelovým koľajiskom a kto má záujem môže si zakúpiť aj nejaké pohľadnice, magnetky, hodiny, či staré tabuľky a prispieť tak na aktivity klubu. Prispieť však môžete aj v hodením ľubovoľnej sumy do pohárika.

PC040305
Prekrásna scenéria modelového koľajiska

Počas našej návštevy sa na nostalgický vlak prišlo pozrieť viacero cestujúcich. Pokiaľ ste sa na Mikulášskej výstave ešte nezastavili, môžete tak urobiť ešte zajtra od 10-tej do 17-tej hodiny.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.