Aktuálne: Legendárna električka je opäť na koľajniciach (aktualizované)

VYSOKÉ TATRY – Legendárna električka EMU 26.001 (TEVD 22) „Kométa“ je opäť úspešne na koľajniciach. Po zásahu bleskom, ktorý poškodil trakčné motory, bola električka odstavená v depe. Už to vyzeralo, že električka svoju 100-ročnicu neoslávi a členovia VKŽ Poprad si svoje historické železničiarske uniformy už neoblečú. No vďaka firme Siemens a ďalším ľuďom, ktorí prispeli na jej opravu sa ju nakoniec podarilo odviesť do ŽOS Vrútky, kde sa podrobila rozsiahlej oprave.

Električka dnes (09. 08. 2013) absolvovala premiérové jazdy pre sponzorov a médiá bez ktorých by sa na trať tak skoro nevrátila. Prvé jazdy Kométy, ktoré vzbudili veľký záujem turistov, dopadli veľmi dobre a Jaroslavovi Vančovi z VKŽ Poprad sa splnil jeho sen – aby mohol byť pri 2. návrate legendárnej električky na tatranské koľajnice.

Takto o premiérovej jazde Kométy na svojom blogu píše železničný nadšenec z VKŽ Poprad Ján Sabaka:

„Neviem, či je to predurčenie alebo len náhoda, ale niektoré veci ako keby boli osudovo späté s určitými dátumami. Takmer presne na deň pred tromi rokmi udrel do tatranskej električky Kométa blesk, rok na to došlo ku skratu na trakčnom motore a teraz, po troch rokoch, sa znovu vrátila do života.

Pre mňa osobne budú dátumy 15. august 2010, 11. august 2011 a 9. august 2013 dňami, ktoré mne a mojím priateľom z Veterán klubu železníc minimálne na tri roky zmenili život. Ale neľutujeme to, pretože sa nám podarila naozaj výnimočná vec. Kométa sa dnes vrátila v plnej sile a kráse späť na koľajnice.“

Celý článok si môžete prečítať TU.

Vychutnajte si atmosféru návratu malej električky do Vysokých Tatier tak ako ju zachytili spravodajské štáby televízie JOJ. Reportáž bola odvysielaná v rámci Novín o 17:00 (24:37) a môžete si ju pozrieť TU. Pripomíname však, že spravodajské relácie sú v archíve iba 14 dní po ich odvysielaní.

Reportáž TV Poprad:

Reportáž Poprad 24:

Reportáž z TV Markíza:

Reportáž TA3:

Autor: Jaroslav Filo
Foto: http://i.sme.sk/cdata/9/66/6622509/kometaTASR_res.jpg
Video: Youtube.com (Marek Vnenčák) a TA3Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.