Aktuálne: Košická detská železnica hľadá nové tváre

IMG_0509KOŠICE – Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš zachraňovať a budovať jedinú detskú historickú železnicu na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás už túto nedeľu 15. mája a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva na nábor všetkých, ktorých zaujíma železnica, história a dobrovoľníctvo. Zápis sa uskutoční už túto nedeľu 15. mája o 9.30 h v priestoroch nástupnej stanice v Čermeli.

„Radi medzi sebou privítame chlapcov a dievčatá so záujmom o prácu na detskej železnici vo veku od 7 do 25 rokov. Tí z nich, ktorí ešte nedovŕšili 15 rokov, by mali prísť aj v sprievode rodičov, prípadne starých rodičov. Už v prvý deň sa oboznámia s prevádzkou na železničke, bezpečnostnými predpismi a činnosťou, ktorú budú počas služieb vykonávať,“ hovorí riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský.

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 ako voľné pokračovanie myšlienky výchovy mladých železničiarov na niekdajšej pionierskej železnici. Dnes má približne štyri desiatky aktívnych členov – žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Pod vedením skúsených železničiarov sa aktívne podieľajú na chode železničky v úlohách sprievodcov, výpravcov, hlásateľov, informátorov či brigádnikov.

Program nedeľného zápisu potrvá do 12.30 hod.

Text: OZ DŽK

Foto: OZ DŽK, Slavomír Kontúr

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.