Aktuálne: Klienti Lepšieho sveta vyzdobili Vianočnú električku

BRATISLAVA – Vianočná električka, ktorá bude mať svoju premiéru na Mikuláša o 16:00 je už na svoju jazdu pripravená. Po vyzdobení jej exteriéru špeciálnym ozdobným osvetlením, ktoré dodala spoločnosť Siemens, prišiel na rad aj interiér. O ten sa s obrovským entuziazmom postarali mentálne postihnutí ľudia z pracovno-socializačného centra Lepší svet. Do vozovne v Krasňanoch prišli v sprievode asistentov, nie však s prázdnymi rukami. Doniesli aj množstvo vianočných dekorácií, ktoré so závideniahodnou šikovnosťou umiestnili v historickej električke

Po dobre odvedenej práci si posadali na sedadlá a vzápätí ich čakalo prekvapenie – električka sa pohla a svoju skúšobnú jazdu vo vozovni absolvovala za spontánneho potlesku postihnutých mladých ľudí, ktorí ju vyzdobili.

Po obednej prestávke pokračovali aj ďalej a s dekoráciami prišli aj do sídla Dopravného podniku na Olejkárskej ulici. Vďaka ich šikovným rukám a nadšeniu sa vestibul zmenil na útulné miesto, dýchajúce predvianočnou atmosférou. Dopravný podnik Bratislava si mimoriadne váži spoluprácu s centrom Lepší svet a touto cestou ďakuje jeho vedeniu za to, že zapájaním aj do takýchto aktivít prispieva k zlepšeniu kvality života postihnutých občanov.

Fotky z výzdoby električky nájdete TU.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
Foto: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.