Aktuálne: Hlasovaním za KDHŽ vynovíte nástupište v Čermeli

KOŠICE – Ako ste sa mohli dočítať v nedávnej reportáži z Tekvicovej nedele, vďaka vaším hlasom v projekte „Komunitné granty“ Všeobecnej úverovej banky sa KDHŽ podarilo získať významnú fuinančnú podporu na vybudovanie repliky niekdajšej staničnej budovy, ktorá v Čermeli stála v rokoch 1955 – 1991. V tej istej reportáži sme si na účet prestavby stanice jemne zavtipkovali, keď sme spomenuli, že „nástupište č.1 bolo z dôvodu rekonštrukcie zrušené a vláčik zložený z troch „letniakov“, motorovej Danky na konci a parného Krutwiga na začiatku tak pristavili k nástupštiu č. 9 a ¾.“ Ako sme sa však práve dozvedeli, rekonštrukcia nástupišťa vtip nie je…

… a hoci zatiaľ je iba vo fáze projektu, vďaka vaším hlasom sa podobne ako stanica môže premeniť na skutočnosť. KDHŽ sa na základe minuloročného úspechu opäť zapojila do projektu Komunité granty VÚB a vy tak máte možnosť opäť podporiť jedinu dochovanú detskú železnicu  na Slovensku. Stačí, ak navštívite nasledovnú webstránku a podľa postupu zahlasujete za KDHŽ.

Hlasovanie prebieha do 20. novembra a v rámci hlasovania je možné poslať iba jeden hlas, preto nezabudnite osloviť známych!

Text & foto: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.