Aktuálne: Gemerské lokálky na 2 mesiace opäť ožijú

KOŠICE, GEMER – Železniční nadšenci i priaznivci turistiky si počas nasledujúcich 2 mesiacov určite prídu na svoje. Košice Región Turizmus v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s. oživia osobnú dopravu na tzv. gemerských tratiach. Súprava turistického vlaku bude premávať každú sobotu od 4. mája do 22. júna 2019 z Košíc do Plešivca, kde bude rozpojená a cestujúci si budú môcť vybrať či chcú pokračovať na Muráň, alebo do Slavošoviec. Odchod z Košíc je o 08:00, návrat o 18:50.

„Gemerský expres je druhým zo štyroch mimoriadnych turistických spojení, ktoré v tomto roku môžu návštevníci nášho kraja i domáci využiť. Otvára úplne nové možnosti, keďže bude premávať po regionálnych trasách, ktoré sa už pre osobnú dopravu nevyužívajú. Verím, že jednodňové výlety na Gemer využijú aj tí, ktorí prídu do Košíc počas majstrovstiev sveta v hokeji. Tento región jedným z málo poznaných, no turisticky atraktívnych kútov nášho kraja, ktoré sa oplatí navštíviť,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

„Som naozaj veľmi rád, že Železničná spoločnosť Slovensko sa už tretíkrát spolu s organizáciou Košice Región Turizmus podieľa na podpore cestovného ruchu. Projekt Ľadový expres si ľudia obľúbili a verím, že s Gemerským expresom to nebude inak. Možnosť spoznávať krásy okolia a navyše uctiť si prírodu ekologickým spôsobom dopravy – čo viac si v rámci spolupráce môžem priať,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

S novým turistickým vlakom budete môcť navštíviť nasledujúce lokality:

Turniansky hrad
Zádielska tiesňava
Krásnohorská jaskyňa (UNESCO)
Silická ľadnica
Granárium
Ochtinská aragonitová jaskyňa (UNESCO)
Mauzóleum Andrássyovcov
 Andrássyho obrazáreň
Obec Háj
Evanjelický kostol a Vodný hrad v Štítniku
Rastlinný kostol
Moldava nad Bodvou
Farárova jama
Gombasecká jaskyňa (UNESCO)
Evanjelický kostol v Ochtinej
Slavošovský tunel
Železničné múzeum v Lubeníku
Revúca
Dobšinského rodný dom
Muránska planina a hrad

Cestovné lístky v hodnote 14,- € pre dospelých a 9,- € pre deti od 3. do 18. rokov, ŤZP (s doprovodom) a dôchodcov nad 62 rokov si budete môcť zakúpiť v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48  v Košiciach v pracovných dňoch od 10:00 do 18:00, ako aj na novom webe vylety.kosice­region.com najneskôr 30 minút pred odchodom vlaku. Deti do 3 rokov cestujú zdarma bez nároku na miesto.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Ilustračné (archív Peter Vodička)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.