Aktuálne: Doprava na akciu RENDEZ 2019

BRATISLAVA – Už tento víkend sa v areáli Železničného múzea SR v starom rušňovom depe Bratislava východ uskutoční 21. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel RENDEZ 2019. V nasledujúcom článku Vám prinášame prehľad možností dopravy na toto podujatie.

 

 

MIMORIADNE VLAKY

Motorový vlak 861.026 (v sobotu) a historické motorové vlaky M 152.0160 + 810.636 + 011.029 + M 152.0004 (v nedeľu) budú bezplatne premávať v cca hodinovom intervale na trase Železničné múzeum SR – Bratislava-Vinohrady – Bratislava hlavná stanica a späť podľa nasledovného cestovného poriadku:

BA východ 09:35 11:20, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:10 19:45s
BA-Vinohrady ¦ 11:32, 12:27, 13:27, 14:27, 15:27, 16:27, 17:22 ¦
11:33, 12:28, 13:28, 14:28, 15:28, 16:28, 17:23
BA hl. stanica 09:55 11:40, 12:35, 13:35, 14:35, 15:35, 16:35, 17:30 20:05s

 

BA hl. stanica 10:05, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45, 15:45, 16:45, 17:40 20:22s
BA-Vinohrady 10:11, 11:51, 12:51, 13:51, 14:51, 15:51, 16:51, 17:46 ¦
10:12, 11:52, 12:52, 13:52, 14:52, 15:52, 16:52, 17:47
BA východ 10:25, 12:05, 13:05, 14:05, 15:05, 16:05, 17:05, 18:00 20:40s

s – ide iba v sobotu

Z Devínskej Novej Vsi, Lamača a hlavnej stanice bude možné využiť aj mimoriadny parný vlak na čele s rušňom 498.104 “Albatros” (v sobotu) a 310.433 + 213.901 (v nedeľu) podľa nasledovného cestovného poriadku:

15. júna 2019 16. júna 2019
Malacky 10:00
Plavecký Štvrtok 10:09 10:11
Zohor 10:19 10:21
Devínska Nová Ves 10:36 10:38 10:15
Bratislava-Lamač 10:48 10:50 10:35 10:37
Bratislava hlavná stanica 10:59 11:03 10:52 10:55
Bratislava-Vinohrady 11:11 11:13 nezastavuje
Bratislava-Rača 11:21 11:23 nezastavuje
Bratislava východ 11:35 11:20

V parnom vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si však musí zakúpiť vstupenku na podujatie.

Zo železničných staníc Bratislava-Petržalka, Bratislava-Nové Mesto a Bratislava-Vajnory bude možné cestovať mimoriadnym motorovým vlakom M 274.004 + M 262.004 + M 262.007 + M 286.044 (v sobotu), respektíve mimoriadnym parným vlakom vedeným rušňom 486.007 (v nedeľu). Oba vlaky idú podľa nasledovného cestovného poriadku so zachádzkou do Bernolákova a Senca:

15. júna 2019 16. júna 2019
Bratislava-Petržalka 10:00 10:00
Bratislava-Nové Mesto 10:20 10:25 10:15 10:18
Bratislava-Vajnory 10:40 10:42 10:35 10:37
Bernolákovo 10:50 10:52 10:45 10:47
Senec 11:01 11:10 10:59 11:17
Bratislava-Rača nezastavuje 11:47 11:50
Bratislava východ 11:40 11:55

V mimoriadnom motorovom, alebo parnom vlaku sa neplatí cestovné, cestujúci si však musí zakúpiť vstupenku na podujatie.

Zo železničnej stanice Bratislava-Rača bude možné využiť v sobotu mimoriadny parný vlak z Malaciek vedený rušňom 498.104 “Albatros” s odchodom z Rače o 11:23. V nedeľu môžete využiť mimoriadny parný vlak z Nitry vedený rušňom 555.3008 “Mazutka” s odchodom z Rače o 11:00, ako aj mimoriadny parný vlak zo ŽST Bratislava-Petržalka vedený rušňom 486.007 s odchodom z Rače o 11:50. Vo vlaku je potrebné zakúpiť si vstupenku na podujatie. V sobotu popoludní môžete využiť aj mimoriadne okružné vlaky s parnými rušňami 556.036 a 498.104 “Albatros” s odchodmi o 16:18 a 19:35. Pri ceste do Rače je odchod z Rendezu o 14:40 a 17:10 (odchod z Rače v smere Bratislava-Lamač je o 10 minút neskôr).

 

HISTORICKÉ VOZIDLÁ MHD

Spojenie centra mesta a Rače so Železničným múzeom SR zabezpečia historické električky s prestupom v Rači – zastávka Cintorín Rača na historický autobus.

Historické električky budú bezplatne premávať na mimoriadnej linke H5 po trase Rača – Račianska – Obchodná – Tunel – nábrežie – Šafárikovo námestie (v nedeľu cez Mostovú a Národné divadlo) – Kamenné námestie – Špitálska – Americké námestie – Račianska – Rača podľa nasledovného cestovného poriadku:

sobota 15. júna 2019
Šafárikovo námestie každých 30 minút od 08:30 do 18:30
spoje o 19.00, 19:30 a 20:00 po ŽST Vinohrady
Rača každých 30 minút od 09:21 do 19:21

 

nedeľa 16. júna 2019
Národné divadlo 09:00, 09:30, 10:30, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
spoje o 17:00 a 18:00 po ŽST Vinohrady
Rača 09:51, 10:21, 11:21, 12:21, 13:21, 14:21, 15:21, 16:21, 17:21

Do premávky budú nasadené električky BMEŽ #31, ČKD TATRA T3 #275 a ČKD TATRA K2 #317 (v sobotu) a ČKD TATRA T2 #215 a ČKD TATRA T3 #275 (v nedeľu).

Historický autobus TAM 272 A 180 M #1414 (v sobotu) a Škoda 706 RTO #236 (v nedeľu) bude bezplatne premávať na mimoriadnej linke H56 po trase Cintorín Rača – Lokomotívne depo I. – Východné a späť podľa nasledovného cestovného poriadku:

Cintorín Rača
sobota
nedeľa
každých 30 minút od 09:00 do 19:00
09:30, 10:00, 11:00, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30
Lokomotívne depo I.
sobota
nedeľa
každých 30 minút od 09:10 do 19:10
09:40, 10:10, 11:10, 12:10, 13:10, 14:10, 15:10, 16:10, 17:10

Linka H56 odchádza na Rendez vždy po príchode linky H5 z centra mesta.
Linka H5 odchádza do mesta vždy po príchode linky H56 z Rendezu.
Posledné električkové spoje z centra mesta končia na zastávke ŽST Vinohrady (viď cestovný poriadok).
Na zastávke ŽST Vinohrady je z vybraných spojov možnosť prestupu na mimoriadny motorový vlak

Kompletnú pozvánku na podujatie vrátane cestovných poriadkov mimoriadnych vlakov a historických vozidiel MHD nájdete TU.

 

Autor: Jaroslav Filo

Komentáre

Vložiť komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.