Aktuálne: Čistenie zastávok MHD a okružná jazda historickou električkou v Bratislave

≠18 na zástavke Námestie SNP

BRATISLAVA –  Bratislavský okrášľovací spolok už tradične organizuje okrášľovanie nášho hlavného mesta s podporou dobrovoľníkov. V spolupráci s medzinárodným festivalom filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm a Dopravným podnikom Bratislava organizuje dnes 22. októbra 2014 projekt zameraný na čistenie vybraných zastávok MHD v Bratislave súčasťou ktorého je aj okružná jazda historickou električkou.

Zastávky sa čistia od 09:00 do 14:00. Dobrovoľníci sa ráno stretli na zastávke konečnej električiek v Ružinove a na zastávke Botanická záhrada v Karlovej Vsi. Postupovať budú z Ružinova smerom k zastávke Trnavské mýto, a z Botanickej záhrady po zastávku Molecova.  Obe skupiny sa stretnú na zastávke Trnavské mýto, ktorú budú spoločne čistiť.

Pre všetkých dobrovoľníkov sú okrem drobného občerstvenia a pracovného náradia pripravené aj tričká s logom Ekotopfilm a okružná jazda historickou električkou. Električka pôjde o 14:30 z Trnavského mýta cez Vazovovu, Radlinského, Obchodnú, Kapucínsku, tunel, Nábrežie, Námestie Ľudovíta Štúra, Jesenského ulicu, Kamenné námestie, Špitálsku a Krížnu ulicu späť na zastávku Trnavské mýto.

Aktualizované o 14:00: Okružná jazda historickou električkou je z dôvodu malého záujmu účastníkov podujatia zrušená.

Ak máte čas, príďte sa zapojiť do čistenia vybraných zastávok MHD aj Vy.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.