Aktuálne: Chcete nové detské ihrisko v Čermeli? Hlasujte za KDHŽ!

KOŠICE – Jediná detská železnica na Slovensku sa po roku opäť uchádza o vaše hlasy v projekte Komunitné granty Nadácie VÚB. Tentoraz v prípade úspechu sa môzete tešiť na nové detské ihrisko na stanici a živý plot.

Košická detská historická železnica je jedinou železničkou svojho druhu na Slovensku. Od svojho vzniku v roku 1955 bola určená na rekreačné účely a najmä deťom a mládeži, aby si mohli vyskúšať železničiarske povolanie na naozajstnej trati. Takto je tomu aj doteraz. Deti tu vypravujú vlaky, kontrolujú lístky, prehadzujú výhybky,… Od roku 2012, kedy sa jej ujali dobrovoľníci z občianskeho združenie Detská železnica Košice sa stala obľúbeným cieľom rodinných, školských, skupinových či individuálnych výletov.
Nové detské ihrisko by spríjemnilo čakanie na vláčik našim najmenším cestujúcim a aj ich rodičom. Aktuálne sa tam nachádza provizórne pieskovisko, ale my by sme chceli pomocou projektu vytvoriť pekné oplotené detské ihrisko pre našich najmenších cestujúcich. Zároveň plánujeme vysadiť 150 m živého plotu pre skrášlenie okolia a čistejší vzduch na detskej železničke. Plot by znížil prašnosť a hlučnosť od priľahlej cesty a skrášlil okolie stanice v Čermeli.

Projekt detskej železnice sa dostal medzi 48 najlepších komunitných projektov z celého Slovenska. Teraz je na vás, aby ste rozhodli, či získa financovanie od Nadácie VÚB. V každom kraji zvíťazia 3 projekty s najväčším počtom hlasov.

Hlasovanie prebieha do 19. 11. a v rámci hlasovania je možné hlasovať iba raz. podrobnejšie informácie na https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/

Text: TS OZ DŽK, upravil Tomáš „Sergej“ Halža
Foto: archív

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.