Aktuálne: Cestovný poriadok mazacej električky

Mazacia elektricka T3_webPRAHA – Z výrobného závodu Tatra dorazila v roku 1965 a nasledujúce štvrťstoročia vo vozovni Motol spoľahlivo slúžila k preprave cestujúcich. V roku 1990 bolo rozhodnuté o jej vyradení a prestavbe na pracovný vozeň. Následne najazdila 120 000 km a v hostivářských opravovniach električiek sa od mája do decembra 2016 na nej vykonávala pravidelná údržba. Reč je o legendárnej mazacej električke ČKD Tatra T3CS ≠5572 (ex 6498), ktorá po dlhšej prestávke opäť brázdili ulicami metropoly Českej republiky.

Počas pravidelnej údržby v roku 2016 sa mazačka dočkala opravy pôvodných i pridania nových vymožeností ako napríklad nové dvere, kabeláž pre kamery a v kabíne opravenú sedačku či panel pre vodiča. Najdôležitejšie zmeny v podobe nového laku a nádrže na vodu sú však viditeľné voľným okom. Keďže električky Škoda 15T sa dodatočne vybavujú mazacím zariadením a mazaciu električku by čakala nejasná budúcnosť, vznikol projekt kropiaceho vozu, ktorý v letných mesiacoch zavlaží trávou osadené električkové telesá.

Rekonštruovaná mazačka bola verejnosti slávnostne predstavená v pondelok 19. decembra 2016 na konečnej električiek na Těšnově. Veľkým prekvapením bola vianočná výzdoba a tradičný symbol Vianoc – osvetlený anjel na jej korbe. Vianočná výzdoba bola z električky odstránila v piatok 6. januára 2017 na sviatok Troch kráľov.

Chcete si nafotiť mazačku, ale nechce sa Vám na ňu čakať? Prinášame Vám jej aktuálny cestovný poriadok. V rámci pravidelnej údržby relaxuje mazacia električka každý druhý štvrtok dopoludnia vo vozovni Pankrác.

 

Cestovný poriadok:

• pondelok – štvrtok (platí od 27.03.2017)
piatok (platí od 31.03.2017)
sobota (platí od 25.03.2017)
nedeľa (platí od 26.03.2017)

 

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahahy, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.