Na Odpečatení Michalskej brány aj historické vozidlá

BRATISLAVA – Samospráva hlavného mesta aj tento rok bezplatne otvorila brány všetkým obyvateľom a návštevníkom mesta. Dnes (21. apríla) ste okrem odpečatenia Michalskej brány mohli napríklad vzhliadnuť aj kanceláriu primátora Bratislavy a starostky Starého mesta, odviesť sa vyhliadkovou loďou Martin, či historickými vozidlami mestskej hromadnej dopravy. Pokiaľ ste na tomto podujatí ešte neboli, zajtra to môžete napraviť.

Pre fanúšikov historickej dopravy dávame do pozornosti zmenu vo výprave historických električiek. Dnes boli do premávky nasadené električky DPMB ≠38 + SGP ≠135 a ČKD TATRA T2 ≠215, ktoré premávali bez turistických sprievodcov z BKIS. Zajtra by sa v uliciach mesta mali objaviť električky DPMB ≠38 + SGP ≠135 a BMEŽ ≠31. Či tam však bude zabezpečený výklad o histórii mesta Vám zaručiť nevieme. Odviesť sa však budete môcť aj historickým trolejbusom Škoda 9 Tr HT ≠152, historickými autobusmi Škoda 706 RTO ≠236 a Karosa ŠM 11 ≠3350 a sedačkovou lanovkou z Koliby na Železnú studničku.

Vypočujte si reportáž z Bratislavy pre všetkých, ktorú dnes odvysielalo Rádio Slovensko v Rádiožurnále o 18:00 Vypočuť si ju môže TU (od času 16:13).

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo a Martin Žarnovický

1 Comment

  1. taketo podujatia by mohli byt castejsie ale som rad ze aspon kazdy rok je ta moznost sa poviest po Bratislave a hlavne cez stare mesto historickymi vozidlami je to naozaj krasne

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.