Aj v Čechách sa ešte nachádzajú vraky na renováciu či diely

8.1.2009 – Dôkazom toho, že aj v Čechách je stále možné nájsť vraky vozidiel RTO a ŠX, je aj fotogaléria v tomto článku. Vozidlá paradoxne objavil slovenský autobusový nadšenec a my mu touto cestou ďakujeme za zaslatie fotografií.Niektoré vozidlá sú vhodným objektom nielen na náhradné diely, ale nazdávame sa, že by mohli byť aj objektom renovácie.

5 Comments

  1. Tú modrú ŠD som spoznal – je zo Slovenska a vlastní alebo asi už len vlastnil ju jeden Bratislavčan, ktorý ju odkúpil odkiaľsi z Bánoviec nad Bebravou. Autobus bol v dobrom stave aj s papiermi, tak sa čudujem fakt, že tam teraz stojí medzi vrakmi.

  2. Tam kde se tyto busy doposud nachází se již dlouho nacházet nebudou, jelikož už mají nového majitele. Momentálně už se jen dořešuje převoz na nové místo ve Východních Čechách. Ta modrá ŠD není zařazená mezi vraky, jen u nich byla zaparkovaná, je stále funkční a pojízdná a předpokládá se, že pojede po vlastní ose. Proběhne na ní pár drobných oprav a bude ponechána zatím jako provozní kus a mezitím se začne s renovací RTO a po dokončení RTO je v plánu i renovace té modré ŠD. Jak dopadne zeleno-bílá ŠD se uvidí po zhodnocení celkového stavu, ale to jsou plány na dlouhá léta, vše se ještě může několikrát změnit s ohledem na finanční situaci atd…

  3. Zdravim vsechny.Take by mne zajimalo,kde se vsechny vozy nalezaji.
    Rad bych se na ne koukl a vyfotil.Jinak v ulici Na Louzi,Praha 1o-Vrsovice,vedle byvaleho CSAD Vrsovice,stoji SD 11.Vyjma nekolika nevkusnych doplnku,vypada zachovale a provozu schopna.Jake koliv typy na foto a zachranu busu zasilejte prosim na http://www.denk-autobusy@ seznam.cz Diky a lovu zdar.Jirka bus

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.