Napísali iní: Kométa na horách

001VYSOKÉ TATRY – Vážení rekreanti ROH, nech sa páči, nastupujte do mimoriadneho vlaku z Tatranskej Lomnice na Štrbské Pleso ! Takto usmerňoval druhú septembrovú nedeľu, pár minút po deviatej hodine, vedúci rekreácie ROH ostatných rekreantov, ktorí sa vo Vysokých Tatrách rekreovali na odborárskej rekreácii. Na nástupišti v Tatranskej Lomnici už bola pre nich pristavená súprava historickej električky.

Druhú septembrovú nedeľu organizoval popradský Veterán klub železníc jazdu Kométou s dvoma vozňami ( zatvoreným a otvoreným ) na trase Poprad – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica – Poprad. Jazda sa uskutočnila na podnet jedného tatranského hotela, v ktorom sa na recesistickej odborárskej rekreácii ROH rekreovalo  79 českých rekreantov.  Inšpiráciou pre takúto rekreáciu z dôb minulých a jazdu Kométy bol nezabudnuteľný film Anděl na horách, v hlavnej úlohe s Gustavom Andělom ( hral ho Jaroslav Marvan ), revízorom pražských elektrických dráh.

text a foto: VLAKY.NET
Dokončenie článku a foto si môžete prečítať a prezrieť na www.vlaky.net alebo kliknite sem:
http://vlaky.net/zeleznice/spravy/003230-Kometa-na-horach.asp

001

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.