Motorákom do Karpát


pečiatka 2Jedným z cieľov nášho združenia je záchrana železničných tratí na ktorých je už viac ako desaťročie pravidelná osobná doprava zastavená.

Motorákom do Karpát” je spoločný projekt nášho združenia a partnerov Ekoforma 222 a spoločnosti Printeo, ktorého cieľom je turistické oživenie doliny tvorenej Malými Karpatmi a začínajúcou Myjavskou pahorkatinou cez ktorú prechádza malebná železničná trať č. 117 spájajúca obce Jablonica, Osuské a Hradište pod Vrátnom s mestom Brezová pod Bradlom, na ktorej je od roku 2003 pravidelná doprava zastavená.

Okolie tejto doliny je turisticky a cykloturisticky veľmi atraktívne na výlety do Malých Karpát, myjavských kopaníc, či na návštevu mohyly Milana Rastislava Štefánika, ležiacej na konci doliny.

Našim zámerom je zavedenie turistickej letnej víkendovej dopravy v nadväznosti na príchody a odchody osobných vlakov z Trnavy a Kútov v železničnej stanici Jablonica.

Prvým krokom k tomuto cieľu bolo zorganizovanie nostalgickej jazdy z bratislavského múzea dopravy cez Kúty a Jablonicu do Brezovej pod Bradlom, ktorá sa konala v sobotu 25. júla 2015 pri príležitosti osláv 135. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika.

V roku 2016 sme v spolupráci s miestnou samosprávou pripravili trojicu nostalgických jázd z bratislavského múzea dopravy cez Trnavu a Jablonicu do Brezovej pod Bradlom, ktoré sú určené rodinám s deťmi, turistom, cykloturistom i železničným nadšencom. Motorové vlaky s bufetovým vozňom a služobným vozňom na prepravu bicyklov, budú premávať pri rôznych kultúrnych podujatiach v regióne.

Ďalšie informácie nájdete aj na našej FB stránke Trať 117 Jablonica – Brezová pod Bradlom.

Ak sa chcete stať partnermi tohto projektu, ozvite sa nám e-mailom na zdruzenie@veterany.eu.

Fórum