Aktuálne: Horehronský expres začne premávať už od 7. júna

14. mája 2019 od  

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ – Pozývame vás na nostalgické jazdy Horehronským expresom vedeným motorovým vozňom M 262.0 na trasách Brezno – Červená skala – Mlynky a späť a Brezno – Zbojská a späť, ktorá sa uskutočnia vždy v piatok a v sobotu od 7. júna do 31. augusta 2019. Obe panoramatické trasy vedú nezabudnuteľnou horehronskou prírodou za tradíciami, oddychom i aktívnym zážitkom. Zážitkové jazdy vlakom sú organizované oblastnou organizáciou cestovného ruchu HOREHRONIE REGIÓN.

Ak sa vydáte krásnym Horehroním až do Slovenského raja, budete prechádzať dvoma jedinečnými viaduktmi, Telgártskou slučkou a množstvom tunelov. O zábavu sa postarajú vláčikový klaun a občerstvenie zabezpečia Legendárne buchty Zbojská. Môžete navštíviť Šumiacku izbu, Múzeum zvoncov, najstaršiu saunu v ČSSR, prejsť sa popri monumentálnych viaduktoch v Telgárte a dopriať si koncoročné schladenie v Dobšinskej ľadovej jaskyni, alebo prechádzky v Slovenskom raji.

Ak Vás radšej zaujíma zbojnícka história, odvezte sa vláčikom ku vstupnej bráne Muránskej planiny v lokalite Zbojská. Čaká na Vás zaujímavá vyhliadková veža, zbojnícky chodník Jakuba Surovca, domáce špeciality, jazda na huculoch alebo na Zbojníckej strele. Počas júla a augusta sa navyše môžete odviesť aj parnou zubačkou v úseku Tisovec – Zbojská a späť. Cestovné lístky je však potrebné rezervovať najneskôr 2 dni pred jazdou na telefónnom čísle 0905 287 583, alebo emailom na adrese listky@zubacka.sk.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Horehronie.sk

Komentáre

Fórum