Tip na prázdniny: Sobotné nostalgické vlaky Králický Sněžník

6. júla 2018 od  

PARDUBICKÝ KRAJ – Od 23. júna do 29 septembra sa každú sobotu môžete odviezť historickými parnými a  motorovými vlakmi “Králický Sněžník”, ktoré premávajú z České Třebové cez Ústí nad Orlicí, Letohrad a Dolní Lipku až do Hanušovic a späť.

Nostalgické jazdy do oblasti Králického Sněžníku sú veľkým zážitkom, lebo ukazujú krásy regiónu vnímané pocitmi cestujúcich v minulých dobách. Vo vlakoch platia tarifné podmienky Českých dráh a na území Pardubického kraja aj tarifa IREDO. K cestovnému je stanovený jednorázový príspevok na obnovu a údržbu historických vozidiel vo výške 15,- Kč. Z každej zastávky na trase sa môžete vydať na výlety do turisticky zaujímavých miest, určených pre milovníkov športu, prírody a histórie.

Vlaky Králický Sněžník budu vedené parnou lokomotívou 464.202 „Rosnička“ (04.08.2018), 464.008 „Ušatá“ (07.07., 18.08,. 01. a 29.09.2018) a 433.001 „Skaličák“ (21.07.2018) alebo súpravou zloženou z motorového vozňa M 286.001 “Krokodýl” a jedného prívesného vozňa (14. a 28.07., 11. a 25.08., 08., 15. a 22.09.2018). Súčasťou parného vlaku je i bufetový vozeň.

 

Cestovný poriadok:

Tam STANICA Späť (nejde 18. 08. 2018) Späť (ide 18. 08. 2018)
08:38 Česká Třebová 17:13 19:13
08:52 Ústí nad Orlicí město 16:55 18:55
08:55 – 09:20 Ústí nad Orlicí 16:33 – 16:52 18:33 – 18:52
09:32 Lanšperk 16:23 18:25
09:37 Dolní Dobrouč 16:17 18:19
09:43 – 09:57 Letohrad 15:45 – 16:11 17:59 – 18:13
10:11 Jablonné nad Orlicí 15:30 17:45
10:20 Těchonín 15:20 17:36
10:27 Mladkov 15:07 17:30
10:32 – 10:35 Lichkov 15:00 – 15:02 17:25
10:43 – 10:47 Dolní Lipka 14:48 – 15:52 17:15
10:54 Prostřední Lipka 14:42 17:07
11:00 Červený Potok 14:36 17:01
11:22 Hanušovice 14:10 16:37

 

Tipy na výlety v okolí železničky nájdete TU.

 

Autor: Patrik Špačinský

Komentáre





Fórum