Tip na máj: Vlakom na otváranie sezóny na Čiernohronskej železnici

30. apríla 2018 od  

ZVOLEN, ČIERNY BALOG – Aj tento rok vás pozývame na jazdu v historických vozidlách KHT do Hronca. Jazda vlaku na otváranie sezóny na Čiernohronskej železnici je zaradená do kalendára nostalgických jázd, pri príležitosti výročia 170 rokov príchodu prvého vlaku na Slovensko. Prestup do vláčikov ČHZ bude v konečnej stanici Hronec. Lístky do vláčikov ČHZ sa kupujú priamo vo vláčikoch ČHZ.

Otvorenie v poradí už 27. sezóny Čiernohronskej železnice bude spojené s otvorením 16. sezóny Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline, kam sa samozrejme dostanete našim vláčikom po koľajničkách s rozchodom 760 mm.

V tento deň budú vláčiky Čiernohronskej železnice jazdiť podľa letného cestovného poriadku po všetkých troch trasách! Vo vlakoch bude radený aj bufetový vozeň.

Do údolia Čierneho Hrona vás dopraví aj mimoriadny historický vlak zo Zvolena, Banskej Bystrice a ďalších nácestných staníc a zastávok. Mimoriadny vlak príde až do stanice Hronec, kde bude možný prestup na vlak Čiernohronskej železnice.

Vo Vydrovskej doline bude návštevníkov okrem otvorených brán Lesníckeho skanzena čakať aj bohatý kultúrny program.

Súprava vlaku mimoriadneho vlaku bude: T466 0253 + 3x Ci vozeň + Dd vozeň

 

CESTOVNÝ PORIADOK
príchod odchod stanica príchod odchod
–:– 07:40 Zvolen osobná stanica 17:52 –:–
07:49 07:52 Sliač kúpele 17:42 17:43
–:– –:– Vlkanová 17:29 17:33
–:– –:– Radvaň 17:18 17:21
08:13 08:51 Banská Bystrica 17:07 17:12
08:59 09:00 Šálková 16:58 16:59
09:08 09:13 Slovenská Ľupča 16:37 16:52
09:19 09:21 Lučatín 16:31 16:32
09:30 09:32 Medzibrod 16:21 16:22
09:38 09:39 Brusno kúpele 16:15 16:16
09:46 09:47 Nemecká 16:09 16:10
09:50 09:59 Dubová 16:01 16:06
10:07 10:08 Lopej 15:51 15:52
10:12 10:15 Podbrezová 15:47 15:48
10:20 10:25 Chvatimech 15:40 15:41
10:40 –:– Hronec –:– 15:25

 

CESTOVNÉ
Traťový úsek Jednosmerné Spiatočné
Zvolen-Hronec 6,-  8,- 
Banská Bystrica – Hronec 4,-  7,- 
Brusno kúpele – Hronec 3,-  5,- 
Podbrezová – Hronec 1,-  2,- 

 

Deti do 15 rokov majú zľavu 50%. Deti do 6 rokov bezplatne. Vo vlaku neplatia žiadne preukazy a zľavy iných dopravcov. Cestovné lístky budú predávané priamo vo vlaku. Vo vlaku platí prepravný poraidok ŽSR MDC. Účasť na podujatí na vlastnú zodpovednosť. Zmena programu vyhradená.

Autor: Patrik Špačinský

Komentáre





Fórum