Tip na advent: Do Továčova na Vianoce na Zámku

3. decembra 2017 od  

TOVÁČOV – V sobotu 9. decembra 2017 sa v tomto roku posledný krát vydajú na trať do Tovačova mimoriadne vlaky, s ktorými sa po roku môžete opäť odviesť na nádhernú adventnú akciu Vianoce na zámku. Minulý rok sa na Vianoce na zámku jazdilo po prvý krát a akcia mala pozitívne ohlasy.
Mimoriadny vlak bude dopoludnia tvorený niektorou z “Regionov” rady 814 ČD z depa Valašské Meziříčí, ktorú na popoludňajšie spoje vystrieda “Orchestrion” rady 810.

A na čo sa v Továčove môžete tešiť? Tematické adventné prehliadky zámku, ktoré budú mať tento rok podtitul “Kočiar z Viedne” (Vianoce v štýle cisárskej rodiny) začínajú vždy každú celú hodinu od 10:00 do 17:00. V prízemných priestoroch zámku bude súčasne prebiehať dobový jarmok, kde si môžete vybrať z celej rady vianočných a iných ozdôb, ochutnať i nakúpiť pochutiny a hrejivé nápoje, nebo darčeky pod stromček pre svojich blízkych.

Popoludní prebehne aj “Štrůdlománia” – súťaž o najlepšiu štrúdľu (súťažné vzorky je možné na zámku odovzdať do 12:00). Samozrejmosťou je dobrá zábava v nezameniteľnej adventnej atmosfére, tematické prehliadky budú hudobne sprevádzať žiaci ZUŠ Tovačov.

Autor: Jaroslav Filo

Komentáre

Fórum