Tip na advent: Mikulášske vlaky v Prahe a okolí a Cyklohráček v Prahe

22. novembra 2017 od  

PRAHA – Tradičné jazdy parného vlaku s Mikulášom a zábavného projektu pre deti Cyklohráček sa v v metropole Českej republiky uskutočnia počas víkendu 2. a 3. decembra. Centrom mikulášskych jázd sa stane pražské smíchovské nádraží. Parný vlak bude po obidva dni jazdiť zo stanice Praha-Smíchov a postupne prejde niekoľko trás po pražských tratiach a k hradu Karlštejn. V čele parného vlaku pôjde parná lokomotíva 475.179 “Šľachtičná”. Cyklohráček prejde tiež niekoľko trás v okolí Prahy. Sobotná večerná jazda bude spestrená niekoľkominútovým ohňostrojom na nádraží Praha-Krč.

V parných vlakoch i v Cyklohráčku bude vlakom prechádzať Mikuláš so svojou družinou. Všetky poslušne deti dostanú od Mikuláša malý darček. Pre tie neposlušne má čert pripravene uhlie z lokomotívy.

Na čo sa ešte môžete tešiť? V kultúrnej sále na 1. poschodí pražského smíchovského nádraží sa predstavia modulári zo Slivence a DDM Prahy 5 s ukážkou modulovej železnice. V odbavovacej hale budú spievať koledy deti z DDM Prahy 5. Na 1. nástupišti nájdete stánky s predajom suvenírov zo železničnou tématikou, s občerstvením a niečím pre zahriatie.

Cestovné do sobotných parných vlakov stojí 200,- Kč pre dospelého. Večerná jazda s ohňostrojom stojí 240,- Kč. V nedeľu zaplatí dospelý cestujúci za jazdu parným vlakom 160,- Kč.

V sobotu stojí cestovné v Cyklohráčku pre dospelého cestujúceho 100,- Kč, pri večernej jazde s ohňostrojom 120,- Kč. V nedeľu vyjde jazda v Cyklohráčku na 80,- Kč.

Lístok pre deti od 6 do 15 rokov je za polovičnú cenu. Deti do 6 rokov sa prepravujú zdarma bez nároku na miesto k sedeniu (miestenku).

K lístkom zakúpeným v predpredaji je vydávaná zdarma miestenka. Miesta v Cyklohráčku do vypredania kapacity súpravy.

 

Predpredaj lístkov a miesteniek na parní vlaky a Cyklohráček:
• 
pražské Masarykovo nádraží – medzinárodná pokladňa (denne od 8:00 do 18:00, prestávka 12:00 až 12:30 a 16:00 až 16:15, tel.: 972 246 161)
• nádraží Praha Braník – osobná pokladňa (denne od 07:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:20, tel.: 725 859 426).

 

Cestovné poriadky:

Parní vlak – 1. jazda (ide v sobotu a v nedeľu)

Stanica Príchod Ochod
Praha-Smíchov 10:30
Karlštejn 11:03 11:34
Praha-Smíchov 12:08  

 

Parný vlak – 2. jazda (ide v sobotu a v nedeľu)

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 13:39
Praha hlavní nádraží 13:46 13:48
Praha-Libeň 13:55 13:58
Praha-Radotín 14:25 14:35
Praha-Smíchov 14:45

 

Parný vlak (ide len v sobotu)

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 16:30
Praha-Radotín 16:41 16:51
Praha-Krč 17:03 17:43
Praha-Vršovice 17:50 17:52
Praha-Smíchov 17:59

 

Cyklohráček (ide len v sobotu)

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 16:09
Praha hlavní nádraží 16:16 16:18
Praha-Libeň 16:24 16:26
Praha-Krč 16:42 17:45
Praha-Radotín 17:54 18:00
Praha-Smíchov 18:09

 

Cyklohráček (ide v sobotu i v nedeľu)

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 09:33
Praha-Radotín 09:40 09:50
Praha-Libeň 10:25 10:30
Praha hlavní nádraží 10:36 10:42
Praha-Smíchov 10:49

 

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 11:14
Praha havní nádraží 11:21 11:23
Praha-Vysočany   11:32
Praha-Čakovice 11:47 11:57
Praha-Vysočany   12:14
Praha-Libeň   12:20
Praha-Vršovice 12:35 12:38
Praha-Smíchov 12:45

 

Stanica Príchod Odchod
Praha-Smíchov 13:19
Praha-Vršovice 13:26 13:29
Praha-Kačerov zastávka   13:35
Praha-Radotín 13:48 13:55
Praha-Smíchov 14:04

 

Stanica Prchod Odchod
Praha-Smíchov 14:42
Praha-Vršovice 14:50 14:52
Praha-Hostivař 15:00 15:05
Praha-Libeň 15:13 15:16
Praha hlavní nádraží 15:22 15:23
Praha-Smíchov 15:30

 

Ďalšie informácie na e-mailovej adrese: pavlik@zap.cd.cz alebo Lemberk@gr.cd.cz.

 

S parou na Kráľovský advent na hrade Křivoklát

O týždeň neskôr, sobotu 9. decembra 2017, sa môžete odviesť parným vlakom k hradu Křivoklát, kde sa budú konať tradičné adventné trhy a pestrý program s predvianočnou atmosférou. Parný vlak povezie lokomotíva 475.179 “Šľachtičná”, na postrku jej bude pomáhať T 478.3001 “Okuliarnik”. Vlak bude zostavený z  historických vozňov, tzv. Rybákov, a vozňov Bai. Uprostred súpravy nájdete bufetový vozeň.

Na nádvorí hradu vystúpi Divadlo Facka, stredovekú hudbu predvedie skupina BraAgas a Krless, vystúpia  tanečnice, kejklíři (Vojta Vrtek, Zdeněk Vlček) alebo flašinetář Jan Bondra. Deti sa môžu tešiť na bábkové divadlo Aleše Bílka. VO 14:00. sa uskutoční Kráľovská audiencia s koncertom. Nebude chýbať tradičný jarmok a predvianočnú atmosférou umocnia vianočné koledy.

Cestujúci zo spiatočnom lístkom z historického vlaku získajú zľavu 20 % zo vstupného na prvý prehliadkový okruh hradom.

 

Cestovný poriadok parného vlaku (sobota 09.12.2017):

Tam Stanica Späť
09:40 Praha-Smíchov 17:15
10:13 – 10:38 Beroun 16:27 – 16:41
11:14 – 11:20 Křivoklát 15:37 – 15:52
11:40 Rakovník 15:22

Cestovné:

Praha – Křivoklát

• spiatočný lístok: 280,- Kč*
• rodinný spiatočný lístok (max. dvaja dospelí a dve deti od 6 do 15 rokov): 570,- Kč
• jednosmerne cestovné: 240,- Kč
• deti od 6 do 15 rokov: 50% zľava
• deti do 6 rokov: zdarma (bez nároku na miesto na sedenie)

Křivoklát – Rakovník

• spiatočný lístok: 80,- Kč*
• jednosmerný lístok: 50,- Kč

* Základné jazdné, ku ktorému sú uznávané zľavy  pre ŤZP, žiakov a psy.

 

Predpredaj lístkov a miesteniek na parní vlaky a Cyklohráček:
• 
pražské Masarykovo nádraží – medzinárodná pokladňa (denne od 8:00 do 18:00, prestávka 12:00 až 12:30 a 16:00 až 16:15, tel.: 972 246 161)
• nádraží Praha Braník – osobná pokladňa (denne od 07:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:20, tel.: 725 859 426).

 

Autor: Patrik Špačinský
Foto: Tram-Bus.cz

Komentáre





Fórum