Tip na advent: Mikulášskym parným vlakom po Hané

21. novembra 2017 od  

OLOMOUC – V nedeľu 3. decembra sa z olomouckého hlavného nádražia môžete odviesť s parným vlakom, v ktorom vám bude robiť spoločnosť Mikuláš a jeho družina. Parný vlak pôjde po trasách: Olomouc hlavní nádraží – Senice na Hané a späť, Olomouc hlavní nádraží – Uničov a späť, Olomouc hlavní nádraží – Prostějov hlavní nádraží a späť.

 

Na čo sa môžete tešiť? 

Parné vlaky z Olomouce do Senice na Hané, Uničova a Prostějova
 Nostalgické jazdy v sprievode mikulášskej družiny
 Počas jazdy mikulášska nádielka – sladkosti a cukrovinky pre deti
 Od 10:00 do 16:00 bude otvorené múzeum ČD v Olomuci

 

Cestovný poriadok parného vlaku (03. 12. 2017):

Olomouc hl. n. – Senice na Hané a späť

Tam Stanica Späť
10:10 Olomouc hlavní nádraží 11:58
10:18 Olomouc-Nová Ulice 11:51
10:21 Olomouc město 11:47
10:32 Horka nad Moravou 11:37
10:37 Skrbeň 11:32
10:42 Příkazy 11:27
10:48 Senice na Hané 11:20

 

Olomouc hl. n. – Uničov a späť

Tam Stanica Späť
12:55 Olomouc hlavní nádraží 15:00
13:06 Buhuňovice 14:47
13:17 Šternberk 14:38
13:21 Babice u Šternberka 14:28
13:26 Mladějovice 14:22
13:31 Újezd u Uničova 14:16
13:39 Uničov 14:05

 

Olomouc hl. n. – Prostějov hl. n. a naspäť

Tam Stanica Späť
15:55 Olomouc hlavní nádraží 18:00
16:13 Blatec 17:44
16:20 Vrbátky 17:39
16:30 Prostějov hlavní nádraží 17:30

 

Cestovné:

Jednosmerné:
 
dospelí: 70,- Kč
 deti od 6 do 15 rokov: 40,- Kč
 deti do 6 rokov: 20,- Kč

Spiatočné:
 dospelí: 130 ,-Kč
 deti od 6 do 15 rokov: 70,- Kč
deti do 6 rokov: 30,- Kč

Cestovné je jednotné vo všetkých smeroch, neplatia žiadne iné doklady a neuznávajú sa nároky na zľavu. Kapacita vlaku je obmedzená, preprava bicyklovou nie je možná.

Predpredaj lístkov v informáciach ČD centra v železničnej stanici Olomouc hl. n. a tiež u vlakového personálu pred odjazdom vlaku.

 

Múzeum ČD – Expozicia historických vozidel Olomouc

Poznajte jedinečné historické stroje v olomouckej expozícii Múzea Českých dráh. Expozícia sa nachádza v Táborské ulici neďaleko tzv. holandského podchodu pod železničným hlavným nádražím.

Z blízka si môžete zvonku i zvnútra pozriť:
 Najstaršiu prevádzkyschopnú lokomotívu Severnej dráhy cisára Ferdinanda 314.303 z roku 1898
 Najmladšiu lokomotívu pre traťovou službu 464.202 “Rosnička” z roku 1956
nákladná lokomotíva 534.0432 “Kremák” z roku 1947
Motorové lokomotívy T 211.1069 “Prasiatko”, T466.0007 “Pilštyk”a 749.250 “Zamračená”
Elektrickú rýchlikovú lokomotívu E499.089 “Bobina”
Motorový vozeň M286.0001 “Lorina”

V priestore múzea je i samostatná expozícia modelového koľajiska.

 

Autor: Patrik Špačinský

Komentáre





Fórum