Tip na október: Parným vlakom na oslavy 130. výročia Vlárské dráhy

16. októbra 2017 od  

V sobotu 21 októbra 2017 sa  v rámci osláv 130. výročia Vlárskej dráhy môžete sa odviesť parným vlakom ťahaným parnou lokomotívou 475.101 “Šľachtičná”. Na vybraných pravidelných vlakoch tiež uvidíte historické motorové vozne a lokomotívy,

V súprave nostalgického vlaku ťahaného parnou lokomotívou 475.101 “Šľachtoičná”, vyrobenou v roku 1947 v Plzni, budú historické vozne zo 40. a 50. rokov minulého storočia tzv. „Rybáky“ a bufetový vozeň. Pre cestujúcich bude k dispozícii aj služobný vozeň, v v ktorom si môžu zdarma uschovať bicykel alebo kočík. Na konci vlaku bude radená historická dieselová lokomotíva T 478.1001 “Bardotka”.

 

Cestovný poriadok:

Tam Stanica späť
09:09 Brno hlavní nádraží 18:14
09:36 Slavkov u Brna 17:48
09:45 Bučovice 17:40
9:52 Nesovice 17:34
10:11 – 10:42 Kyjov 17:14
10:55 Vracov 17:03
10:59 – 11:14 Bzenec 17:00
11:22 Veselí nad Moravou 16:50

 

Stanica
Veselí nad Moravou 11:40
Strážnice 11:52
Sudoměřice nad Moravou 12:02
Hodonín 12:20

 

Stanica
Hodonín 13:17
Sudoměřice nad Moravou 13:34
Strážnice 13:42
Vnorovy 13:47
Veselí nad Moravou 14:08
Lipov 14:19
Velká nad Veličkou 14:27

 

Stanica
Velká nad Veličkou 15:25
Lipov 15:33
Veselí nad Moravou 15:42

 

Cestovné:

Úsekové cestovne podla vzdialenosti:

zo stanice Brno hlavní nádraží do Veselí nad Moravou: 140,- Kč,
 zo stanice Veselí nad Moravou do Hodonína: 40,- Kč,
 zo stanice Hodonín do Velké nad Veličkou: 80,- Kč,
 zo stanice Velká nad Veličkou do Veselí nad Moravu: 40,- Kč.
 Zľava 50 % pre deti od 6 do 15 rokov, držiteľov preukazov ŤZP a ŤZP-S.
 Preprava bicyklov je zdarma.

Predaj cestovných lístkov v pokladniach ČD od 7. októbra 2017 alebo priamo vo vlaku.

 

Program:

Okrem jazdy parného vlaku môžete v sobotu 21. októbra vidieť na pravidelných vlakoch historické motorové vozne a lokomotívy:

 historický motorový vozeň Krokodýl na vybraných pravidelných vlakoch,
 historickú dieselovú lokomotívu Bardotka s historickými vozmi na vybraných vlakoch,

Tešiť sa môžete aj na jazdu nákladného vlaku v čele s historickou lokomotívou Sergej na trase Brno-Maloměřice (06:40) – Kyjov (09:20 – 10:55) – Veselí nad Moravou (prejazd 11:55), Velká nad Veličkou (12:35 – 13:25) – Veselí nad Moravou (prejazd 14:05) – Kyjov (prejazd 15:00) – Brno-Maloměřice (17:30).

 

Autor: Patrik Špačinský
Foto: Ján Pálán

Komentáre





Fórum