Objavujeme: Predaj historickej električky „Plecháč“ (Aktualizované)

20. decembra 2013 od  

Do našej redakcie prišiel zaujímavý inzerát o predaji historickej električky – obojsmerného vlečného vozňa prezývaného „Plecháč“. Električka bola a je na záhrade a bolo v nej len drevo. Na električke je zachovaný znak mesta Praha a číslo. Podlaha a dvere sú v dobrom stave. Električku je potrebné rekonštruovať do pôvodného stavu, ak ju nový záujemca nevyužije inak. V prípade záujmu o kúpu tejto električky kontaktujte našu redakciu.

Redakcia

Komentáre

4 komentáre na “Objavujeme: Predaj historickej električky „Plecháč“ (Aktualizované)”

 1. Jan Arazim, 22. decembra 2013 12:48

  Ach jo. Články zde beru povětšinou s velkou rezervou, ale zde mi už nedá, abych se neozval.
  To, co popisujete a co je v inzerátu, jsou dva naprosto rozdílné vozy, které mají společného snad jen to, že měly dvě nápravy. Ono by stačilo, kdyby si autor po sobě přečetl co napsal a hned by viděl, že něco nesedí…

 2. PATO redakcia, 22. decembra 2013 23:48

  tento inzerát bol spracovaní na základe emailu ktorí nám bol doručení ak mate doplňujúce info k tomu inzerátu pošlite nám ho na náš redakční email jaroslav.filo@veterany.eu vopred ďakujeme za doplňujúce info

 3. Pražan, 23. decembra 2013 11:32

  Vrak vozidla na obrázku u textu zjevně není původně „trabukem“, ale „plecháčem“, tedy vrakem obousměrného vlečného vozu se dvěma bočními vstupy – i když byl text doplněn, v úvodním odstavci oprava chyby provedena nebyla. Obrázky vraků některých vozidel tohoto typu jsou dostupné například na internetové adrese:
  http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006040807.
  „Trabuka“ v Praze nikdy nejezdila – podobnými jednosměrnými motorovými vozy používanými v Praze byly o málo starší dvoudveřové „ponorky“ (typ vzniklý vlastně jako první český jednosměrný vůz ještě před 2. světovou válkou = viz například: http://www.ospd.cz/?q=node/212 ) a následně i poválečná třídveřová „mevra“ (viz například: http://www.mestskadoprava.net/index.php?mod=staticpages_view&page_id=198 ).

 4. Martin Žarnovický, 31. decembra 2013 22:31

  Samozrejme, že si uznáme chybu (ten článok som nepísal ja) ale musíte uznať, že sme tiež len ľudia. Napr. o pražských elinák nevieme takmer nič, rovnako ako vy napr. neviete určite všetko o našich bratislavských. Nám prišiel e-mail, ktorý obsahoval všetko čo sme na stránku vložili. Nemali sme dôvod pochybovať, keďže obsahoval aj fotografiu, ktorá sa hodila. Ďakujeme však určite za upozornenie. Článok je už zmenený. Chcem však dodať, že aktuálne hľadáme nových redaktorov a preto ak Vás bavia Veterány prihláste sa u nás a môžete sa stať našim redaktorom, aby sa už podobné kiksy nestávali. Pokojne môžete písať články z ČR, kde nemáme žiadne zastúpenie Tešíme sa na Vás :).

Fórum